רכבת. אילוסטרציה
רכבת. אילוסטרציהפלאש 90

הפיצוי לנוסעי הרכבת שקרונותיה עלו באש הוא שני כרטיסי נסיעה בלבד בהצגת כרטיס העלייה המקורי לרכבת - כך נמסר לאחד מנוסעי הרכבת במודיעין של רכבת ישראל.

מבירור עם דוברות רכבת ישראל עולה כי נוסף לשני הכרטיסים זכאים נוסעי הרכבת שנכחו בנסיעה להוצאות נלוות כגון: נסיעה במונית. לגבי שעות עבודה והוצאות אחרות ניתן לתבוע את הביטוח של הרכבת דרך המוקד לפניות הציבור בטלפון .5770*עוד נמסר כי הפיצוי פורסם באתר החברה ובכרטיס הפייסבוק הרשמי של רכבת ישראל.

שרון ליפשיץ מקיבוץ מלכיה בצפון שהייתה על הרכבת עם בתה בת ה16, אומרת לערוץ 7 כי הפיצוי הוא ביזיון, "זה לא שווה אפילו התייחסות, אני לא מבינה מי קם שם בבוקר וחשב שזה רעיון טוב, זה מזלזל פוגע ומעליב ובאמת לא שווה התייחסות".

ליפשיץ מספרת על הימים שעברו עליהם מאז האירוע הקשה, "שאפנו הרבה עשן, וסבלנו מכוויות בגרון ומטראומה, היינו כלואות בקרון שנשרף, ורק בזכות תושייה של נוסעים נוספים הצלחנו להיחלץ מהחלון".

רגעי האימה שעברה עם בתה לא ישכחו מהר כל כך, "הקרון עלה באש, הצלחנו להתקדם קדימה אבל הלהבות היו ממש קרובות אלינו, הגענו לדלת, בעטנו בה והכינו אותה, והיא לא נפתחה, באיזה שלב הבנו שזהו זה הסוף, חיבקתי את בתי חזק וכיסיתי אותו, העשן כבר אפף אותנו, מישהו צעק שיש חלון פתוח, התקדמנו לעבר הקריאות היו המון פיצוצים אבל לא הייתה פאניקה, אנשים נחנקו לגמרי, תמכנו באיזה גברת שמעדה, זה היה פשוט טראומה שהסתיימה בנס".

לטענתה, אנשי הרכבת חייבים לתת את הדין, "אני לא תובעת אותם על החפצים שאיבדנו, או על כך שהם הסיעו אותנו בקרונות לא תקינים, אני לא מחפשת עריפת ראשים, אבל הם צריכים לתת את הדין, הקרונות האלה לא היו צריכים להיות על הפסים, הם שיחקו בחיים שלנו, עד עכשיו לא חזרתי לשגרה, אנחנו ממשיכים לדבר על הנס שקרה ועל האסון הענק שנמנע, הבת שלי מדהימה היא חזקה ולמרות זאת היא מטופלת,  אבל אני, אני עדיין שם, אני צריכה למצוא את הדרך והכלים לצאת מהרכבת, אני מאז לא עולה על הרכבת".