מי יבנה, יבנה בית...
מי יבנה, יבנה בית... פלאש 90

רה"מ נתניהו תומך בהצעת שר התמ"ת בן אליעזר להתמודדות עם מחירי הדיור ולסיוע לחקלאים והממשלה צפויה לאשר תוספת של 4,000 עובדים פלסטינים לבניין ו-1,250 עובדים פלסטינים לחקלאות באופן מיידי. כך נמסר ממשרד התמ"ת.

הממשלה תדון בהצעתו זו של שר התמ"ת ביום ראשון הקרוב. במשרד מציינים כי מלבד רה"מ, תומך בה גם שר הביטחון ברק.

במשרד מציינים עוד כי "בן אליעזר מממש את החלטות הממשלה שקבעו כי על שר התעשייה המסחר והתעסוקה ושר הביטחון לפעול להסדרת ההקצאה של 5,000 היתרים נוספים להעסקת עובדים פלסטינים מאזור יהודה ושומרון. עד כה מומשו רק 1,000 היתרים מתוך ההקצאה הנ"ל".

בן אליעזר בירך על המהלך: "מעבר לסיוע לענפי הבניין והחקלאות, המהלך הוא צעד אמון חשוב בינינו לבין הרשות הפלסטינית".

"מעבר לסיוע לענפי הבניין והחקלאות, המהלך מהווה צעד אמון חשוב בינינו לבין הרשות הפלסטינית", אומר בן אליעזר ומוסיף כי ההצעה תאפשר מתן מענה מיידי למחסור עובדים חמור בעבודות הרטובות בענף הבניין, מה שיביא ליצירת תעסוקה לכ-10,000 עובדים ישראלים במקצועות אחרים בענף. המהלך יביא להגדלת היצע הדירות וכתוצאה מכך צפויה ירידה במחירי הדירות".

לגבי ענף החקלאות, אמר בן אליעזר כי לנוכח מחסור קבוע בידיים עובדות בענף החקלאות וכן בעקבות הירידה החדה במכסות העובדים הזרים בחקלאות, נדרשת הגדלה של מכסת העובדים הפלסטינים לעבודה בחקלאות".

"עובדים פלסטינים, בניגוד לעובדים זרים, חוזרים לביתם בכל יום, ולכן עדיפים משמעותית מבחינתנו. במקביל לכך, משרדי מנסה להוציא כמה שיותר ישראלים להכשרות מקצועיות בתחום הבניין", סיכם שר התמ"ת.