רוואבי
רוואבי פלאש 90

כמאה חברות מישראל מבקשות להשתתף בהקמתה של העיר הפלסטינית רוואבי שליד רמאללה ומסכימות לדרישה שלא להשתמש במוצרים ובשירותים שמקורם ביהודה ושומרון, במזרח ירושלים וברמת הגולן. כך אומר לקול ישראל מנהל המיזם, איש העסקים הפלסטיני בשאר אל-מסרי.

לדבריו, רק אתמול עלה לשתים עשרה מניין החברות הישראליות שכבר חתמו על חוזה. אל-מסרי הדגיש כי העיר רוואבי תיבנה בידיים פלסטיניות אף שמקצת חומרי הגלם יגיעו מישראל בשל המחסור בשוק הפלסטיני. העיר רוואבי צפויה לאכלס כארבעים אלף פלסטינים ועלות הקמתה נאמדת במיליארד דולרים.

48 חברי כנסת חתמו לפני ימים אחדים על פנייה לשרי הממשלה שלא לשתף פעולה עם 20 חברות ישראליות הבונות את העיר הפלסטינית רוואבי, שהתחייבו שלא לרכוש מוצרים מיהודה ושומרון, מזרח ירושלים והגולן. בין החותמים גם 14 מחברי סיעת קדימה.

"אנו מזועזעים ומוקיעים מצב בו חברות ישראליות מכרו את נשמתן הציונית ואת הסולידריות הלאומית שלהן בעבור חופן דולרים", נאמר במכתב.

"אנו קוראים לכם, שרי הממשלה, ללא הבדלי סיעות, להימנע מכל התקשרות עסקית מכאן ולהבא עם חברות שחתמו, או שיחתמו חלילה, על ההסכם המביש הזה, המהווה שיתוף פעולה עם הטרור הכלכלי הפלסטיני", מסכמים החתומים את המכתב.

יצויין כי בשאר אל מסרי הוא אותו ערבי-פלסטיני שמנסה לרכוש את שכונת נוף ציון.