אשרף קורטאם, חבר הלשכה המדינית בבל"ד והמקורב לחבר הכנסת לשעבר, עזמי בשארה, התארח בתחילת השבוע באוניברסיטת בר אילן, ע"פ הזמנת אגודת הסטודנטים המכונה "הגילדה".

קורטאם נחקר בעבר ע"י שירות הביטחון הכללי בשל קשריו עם בשארה. קורטאם סירב לחתום לשב"כ על מסמך האוסר עליו להמשיך את פגישותיו עם בשארה מאחר והאחרון מבוקש לחקירה עקב קשריו עם ארגון החיזבאללה.

"הפורום למען ארץ ישראל" הפועל באוניברסיטה הביע זעזוע מהתנהלותה של האגודה, "מה שהחל לפני כשבועיים עם תמיכת האגודה בהקמת מסגד בקמפוס, ממשיך עתה בהענקת במה לתומכי טרור. לא זו אף זו, אגודת הסטודנטים טרחה להסתיר את עצם קיום המפגש מקהל הסטודנטים ופרסמה אותו רק בקרב הסטודנטים הערבים בקמפוס", אומרים בפורום.

בפורום מבהירים כי בכוונתם לפעול כדי למנוע הישנות של אירועים כאלה בעתיד. "אוניברסיטת בר אילן איננה אוניברסיטת חיפה, ובה לא תינתן במה לטרוריסטים ותומכיהם", הוסיפו.

לערוץ 7 נודע כי גם יו"ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי, איש האוניברסיטה, פרופ' אלישע האס העביר את מחאתו להנהלה וטען כי הזמנתו של האיש למקום אינה במקומה.

מאגודת הסטודנטים נמסר בתגובה: האירוע קוים במטרה להקנות כלים אישים ולימודיים לסטודנטים הערבים לקראת תקופת הבחינות. יתר על כן יש להדגיש שאגודת הסטודנטים בטוחה בזהותה ,בחוסנה ובמעמדה של אוניברסיטת בר אילן כאוניברסיטה יהודית ודתית ולכן איננה חוששת לקיים שיח בין דתי ,זוהי מדיניות שזוכה לאמון מוחלט בקרב הסטודנטים.אלו המנסים להצטייר כיהודים ודתיים יותר רק באמצעות זריעת הרס,פחד ואימה בקרב הציבור מעידים על חולשתם והם אלו שפוגעים במעמדנו החזק כחברה יהודית ודמוקרטית ועוד יותר שמתייחסים לבר אילן כאוניברסיטה בעלת ציביון דתי.