'טלדור' ו'איטונג' בין המחרימות

חברת 'טלדור' המייצרת מוליכי חשמל, וחברת 'איטונג', חתמו על החוזה עם החברה שבונה את העיר רוואבי.

תגיות: רוואבי
עוזי ברוך - ערוץ 7 , ה' בשבט תשע"א

חברת 'טלדור' המייצרת מוליכי חשמל, וחברת 'איטונג', חתמו על החוזה עם החברה שבונה את העיר רוואבי. בחוזה החברות התחייבו לא לרכוש מוצרים ממפעלים ישראלים הנמצאים ביהודה ושומרון, מזרח ירושלים ורמת הגולן. כך דווח הבוקר (שני) בגלי צה"ל.

על פ י הדיווח, ענקית האיטום איטונג חתמה גם היא על הסכם עם מנהלת העיר "רוואבי", אך אין ודאות כי היא חתומה על הסעיף מעורר המחלוקת. עם-זאת, במנהלת העיר רוואבי הבטיחו כי כי כל החברות החתומות התחייבו לכך, ללא יוצא מן הכלל.
 
עיתונאים רבים מנסים בתקופה האחרונה לשים את ידם על החברות המחרימות. החברות החתומות מנסות בכל דרך לשמור על סודיות מחשש כי חתימת החוזה יפגע קשות בהכנוסתיהן בעתיד. החברות אף איימו על תביעות דיבה כדי למנוע את הפרסום.

חבר הכנסת, מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) מחה הבוקר על חתימת החוזה "אני קורא לשר התמ"ת לשלול את רשיון העסק של 'איטונג' ו'טלדור', שבחרו לעבור על החוק, בהתחייבותם להחרים מוצרים ישראלים", אמר בן ארי והוסיף, "מי שמוכן תמורת בצע כסף לפגוע במולדת שלו, ראוי שהמולדת תפגע בו באותו מקום.

יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ כרמל שאמה-הכהן, יוזם היום דיון בנושא החברות הישראליות המתכוונות לקחת חלק בבניית העיר הפלסטינית החדשה רוואבי, המתוכננת להיבנות מצפון לרמאללה, שהסכימו לדרישה הפלסטינית שלא לרכוש שירותים או מוצרים מיהודה ושומרון, מזרח ירושלים ורמת הגולן.
 
היו"ר שאמה-הכהן, אמר היום כי "חברות ישראליות אמורות להחרים את מחרימי ישראל, ולא להצטרף לגל עכור של השחרת פני ישראל בעולם תוך פגיעה בכלכלת המדינה. עלינו להפוך את המהלך למאוד לא משתלם לחברות שהסכימו לדרישה הפלסטינית להחרים מוצרים ושירותים מיהודה ושומרון, מזרח ירושלים ורמת הגולן".

שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין (ליכוד), יזמן השבוע את ראשי מועצת יש"ע ורשויות נוספות כדי לדון במעורבותן של חברות הבנייה בבניית העיר הפלסטינית רוואבי. "לא ניתן לשבת בשקט כשחברות בנייה פועלות נגד מדינתן תמורת בצע כסף. עליהן לדעת שמי שמתחיל בחרמות - סופו שיחרימו אותו".