השב"כ חזר בו: מתנגד לחוק האזרחות

ועדת הפנים של הכנסת אישרה את "חוק האזרחות" של ח"כ דוד רותם, (ישראל ביתנו) לשלילת אזרחות לישראלים שהורשעו בריגול או בטרור.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בשבט תשע"א

השב"כ חזר בו: מתנגד לחוק האזרחות-ערוץ 7
אחרי 4 שנים יוצאים לדרך. ח"כ רותם
פלאש 90
שירות הביטחון הכללי הודיע היום (שני) בדיון בוועדת הפנים של הכנסת כי הוא מתנגד ל"חוק בשארה", לפיו ניתן יהיה לשלול את אזרחותם של ישראלים שהורשעו בעבירות ריגול או טרור, זאת בניגוד למגמה שהציג הארגון בדיון קודם בהצעה.
 
עם זאת, בניגוד לעמדת הארגון, אישרה ועדת הפנים של הכנסת את החוק לקריאה ראשונה ברוב של ארבעה מול שלושה ונמנע אחד. עם זאת, בעקבות בקשה להצבעה חוזרת (רוויזיה) שהגיש ח"כ דב חנין (חד"ש) תיערך הצבעה נוספת במועד מאוחר יותר.

במכתב ששיגר הארגון לוועדת הפנים נכתב, בין השאר, כי "אבקש להביא לידיעתך כי לאחר שקילת מכלול הנסיבות, החלטנו שלא לתמוך בהצעת החוק של רותם. להבנתנו, החוק בנוסחו הנוכחי מספק מענה הולם לצורך המתעורר לשלול את אזרחותו באופן המגשים הן את הרתעת היחיד והן את הרתעת הרבים".

לפי הצעת החוק, שכבר עברה בקריאה טרומית, לבית משפט או לרשות מנהלית תהיה סמכות לבטל את אזרחותו הישראלית של אדם שעסק בריגול עבור ארגון טרור, או לשלול את מעמד תושב הקבע שלו.

ח"כ דוד רותם (ישראל ביתנו), יוזם החוק , אמר בדיון "על פי האמנות הבין-לאומיות, ניתן לשלול אזרחות למי שהואשם בריגול ובגידה, באם הדבר מעוגן בחוקי אותה מדינה, גם אם אותו טרוריסט או מרגל ישאר חסר אזרחות".

"אינני מבין מדוע חברי הכנסת הערבים לוקחים את כל אשמות הבגידה והריגול על ציבור הערבים הישראלים, אני מעולם לא אמרתי שכולם בוגדים, הם בעצם אומרים זאת", אמר רותם והוסיף, "מדינת ישראל היא ביתנו, ולא ניתן לאף אחד לפגוע ולהרוס אותה, גם אם נצטרך לשלול את אזרחותו".

חבר הכנסת ג'מאל זחלקה מבל"ד תקף את ח"כ רותם ואמר כי החוק הוא פשיסטי וגזעני וכי הוא אינו חל על חברי מאפיה ואין דרישה ליישמו גם על רוצח ראש הממשלה יגאל אמיר. בתגובה קרא ח"כ רותם לח"כ זחלקה בוגד גדול.