'פרופ' סגל תמך בחופש הביטוי של ערוץ 7'

הפרשן המשפטי הבכיר, פרופ' זאב סגל, הלך לעולמו בגיל 63. ידידו, העיתונאי יהושע מאירי, ספד לו וסיפר על דעותיו.

תגיות: הארץ
שלמה פיוטרקובסקי , ו' בשבט תשע"א

פרופ' סגל. ארכיון
פרופ' סגל. ארכיון
פלאש 90

הפרשן המשפטי הבכיר פרופ' זאב סגל הלך לעולמו בגיל 63. סגל היה משפטן ישראלי, פרופסור למשפטים באוניברסיטת תל אביב והפרשן המשפטי של עיתון "הארץ". 

סגל נולד בישראל בינואר 1947, התגייס לצה"ל בשנת 1965 ושירת ככתב צבאי בעיתון "במחנה גדנ"ע". לאחר שהשלים את לימודי התואר ראשון במשפטים התחיל סגל לעבוד כעוזרו של שמעון פרס, שהיה אז שר התקשורת והתחבורה.

בשנת 1982 השלים סגל את עבודת הדוקטורט וקיבל תואר דוקטור למשפטים מאוניברסיטת תל אביב, ומאז חקר ולימד בפקולטה למשפטים ובחוג למדיניות ציבורית באוניברסיטת תל אביב.

סגל היה מבין מנסחי אמנת כנרת ב-2001, פרי עבודה של קבוצת אנשי רוח, פוליטיקאים ואנשי ציבור מכל הקשת הפוליטית, שביקשו לנסח אמנה המביאה לביטוי את העקרונות המאחדים של חלקים שונים בחברה הישראלית מתוך ניסיון ליצור מכנה משותף.

ידידו של המשפטן, פרופ' זאב סגל, העיתונאי יהושוע מאירי, אמר הערב בשיחה עם ערוץ 7 כי "פרופ' סגל היה מבין המשפטנים הבכירים הבודדים מקרב השמאל שהסכים להתראיין לערוץ 7 מאחר וראה ב'חופש הביטוי' ערך עליון".

לדבריו, למרות שסגל נחשב ל'ידיד הבג"ץ' הוא לא היסס לצאת נגדו למשל כשבג"ץ ביטל את חוק ערוץ 7 או במקרים שנעשה עוול לציבור הדתי או החרדי.

מאירי מציין כי סגל התעניין בגדולי ישראל והיסטוריה יהודית.