ח"כ מאיר שטרית: תרגיל מסריח

"אני חושב שזה שבוע שחור בתולדות הכנסת. אני פה 30 שנה ועוד לא ראיתי תרגיל מסריח שכזה", אמר ח"כ מאיר שטרית על מהלכי ברק.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ד בשבט תשע"א

ח"כ מאיר שטרית: תרגיל מסריח-ערוץ 7
ח"כ מאיר שטרית
פלאש 90
ח"כ מאיר שטרית (קדימה) התייחס הערב במליאת הכנסת לחילופי השרים והתפקידים בממשלה.
 
"אני חושב שזה שבוע שחור בתולדות הכנסת. אני פה 30 שנה ועוד לא ראיתי תרגיל מסריח שכזה. ואני בטוח שרבים מחברי הקואליציה צריכים לקחת כדורים נגד בחילה בשביל להצביע בעד התרגיל המלוכלך הזה. עוד לא קרה שראש מפלגה עוזב את המפלגה שלו במחשכים. אמרו עליו פעם שאהוד ברח עכשיו הוא ברח פעמיים, ואם הוא חושב שזה כיסא ביטחון אז הוא הפך את זה לכיסא מפלט. כי אמרו – נגיע לבחירות רבותיי, לדעתי לא עוד הרבה זמן. אני מעריך שנה. הציבור יעיף אותו מכיסא המפלט החוצה, אותו ואת כל חבורת החמישייה שהצטרפה אליו. אני קורא להם חמישה פוליטיקאים מהלכים מתים פוליטית", אמר שטרית.
 
"אני מתפלא על רה"מ הרי אנחנו במצב מדיני תקוע. אין שום תקווה לשלום בדרך. אם עד עכשיו לא היה ברור, עכשיו כבר ברור שגם ברק וחבריו נותנים יד בעצם לעצירת כל מהלך מדיני. וכל ההבטחות של ברק בארה"ב התגלו כבלוף אחד גדול, עכשיו זו ההוכחה הגדולה שהכל היה שקר, ההבטחות היו שווא והבטחות שקר. אנחנו לא האמנו אף פעם שרה"מ באמת התכוון לעשות שלום. עובדה, אנחנו תקועים ובמקביל אני רואה בצער ובדאגה את העובדה שמדינות רבות בעולם, כמעט כל דרום אמריקה, רוסיה הודיע אתמול, לך תדע מה יקרה באירופה בזמן הקרוב, מודיעים על תמיכה במדינה פלסטינית בלי תיאום עם ישראל, בלי הסכמה, בלי שום שלום. תאמינו לי אתם פשוט מביאים אותנו לסף של תהום", אמר.
 
"מימדי העוני בשיא, הממשלה הביאה אותנו למקום הראשון במדינות ה-OECD בממדי העוני. המדינה שבה 1 מכל 3 עני. ובכלל הפערים החברתיים גם אנחנו מקום שלישי בעולם במדד ג'יני. ועכשיו מקימים ממשלה יותר גדולה שתמשיך להרוס כל חלקה טובה במדינה. אני מצטער על הצעד הזה ואני אומר לרה"מ - אדוני רה"מ פעם שעברה דברתי אליך כחבר ואני אומר לך עכשיו גם כחבר – לך הביתה! תכריז בחירות. אם הציבור רוצה את המדיניות שלך שייבחר בך מחדש. תעמיד את זה במבחן הציבור. הדרך הזאת היא לא מכובדת, לא יאה ואם נשרד עוד שנה או חצי שנה זה לא שווה בנזק שייגרם לך. לך הביתה".