מפקד מחוז המרכז של המשטרה, ניצב בנצי סאו, הורה לאחרונה לבצע בדיקות קפדניות לכל כלי הרכב הנכנסים לשומרון במחסום 109 (מעבר אליהו) על כביש 55, בכל שעות היממה, כולל בשעות העומס. עקב ההנחיה נוצר היום אחר-הצהריים פקק תנועה שלא היה כמוהו לאורך מספר קילומטרים.

ניצב סאו ביטל סיכום שהיה למתיישבים עם קודמו, ניצב נסים מור, כי בשעות 4-7 אחר-הצהריים, השעות בהן תושבי השומרון חוזרים לביתם, לא יהיו בדיקות. מדובר בכניסה ליו"ש משטח ישראל, ולא ביציאה משטחים אלו.

היום אחר-הצהריים החלה משטרת ישראל בבדיקות קפדניות של כלי הרכב הישראלים, שעשו דרכם ממרכז הארץ ליישובי מערב השומרון על ציר 55, הכביש המחבר את אלפי-מנשה-קרני-שומרון-קדומים. כל רכב נבדק בקפדנות, רכב אחר רכב, גם כאשר היה ברור שמדובר ביהודי, והדבר יצר טור מכוניות ארוך שהשתרך על פני כמה קילומטרים.

למקום הגיע גם ח"כ מיכאל בן-ארי, תושב קרני-שומרון. הוא עקף את טור המכוניות, עצר בצד וניגש לשוטרים לברר מה קורה. "השוטרים לא זיהו אותי ואחד מהם אמר לי 'תעוף מפה'" – סיפר בן-ארי לערוץ 7 – "אמרתי להם שאני לא מתכונן לזוז מכאן, ואז איים עלי השוטר: 'אם לא תעוף מכאן נעצור אותך'.

"בהמשך הוויכוח אמרו לי השוטרים: 'אנחנו עושים את העבודה שלנו'. אמרתי להם: 'אתם לא עושים את העבודה שלכם, אתם מתנכלים לאנשים'. רק כשהצגתי לשוטרים את תעודת חבר הכנסת שלי, על פי דרישתם, הם עזבו אותי".

בן-ארי סיפר כי "השוטר במקום, נגד בשם ניסים עמר, היה זה שביצע את הבדיקות הקפדניות".

בינתיים, בגלל שהשוטרים התעסקו עם ח"כ בן-ארי נפסקו הבדיקות הקפדניות בכלי הרכב הישראלים בדרכם לשומרון והתנועה שבה לזרום. בן-ארי התקשר למפקד מרחב דן של המשטרה, ניצב משנה אלברט אוחיון, שהבין מיד את המצב והורה להקל על הבדיקות. "בזכותו של אלברט אוחיון התנועה שבה לזרום בצורה קלה יותר" אמר ח"כ בן-ארי.

"אני קורא לאנשים לא לוותר בפקקים, כי זה המבחן הבא של ההתיישבות ביהודה ושומרון" – אמר ח"כ בן-ארי בשיחה עם 'ערוץ 7'. בן-ארי אמר כי הוא מודאג שמדובר במימוש רעיון שהשמיע השבוע ראש השב"כ יובל דיסקין בוועדת החוץ והביטחון, כי אזרחים ישראלים צריכים לעבור את הגבול עם דרכון.

"אני מתכוון לפנות לשר לביטחון פנים, לבטל את הוראה החדשה, שהיא התנכלות לאמהות עובדות, ולאזרחים פשוטים שחוזרים בסוף יום העבודה ונתקלים בבדיקות שאין להן שום אלמנט ביטחוני" – אמר בן-ארי.