שר הביטחון, אהוד ברק, בירך היום (ראשון) על מסקנות ועדת טירקל שפורסמו בצהרים. ברק אמר כי מסקנות הדו"ח מוכיחות שישראל היא מדינה שומרת חוק שיודעת לבדוק את עצמה ומכבדת את הנורמות והכללים של המערכת הבינלאומית. "צה"ל ומערכת הביטחון ילמדו את הדו"ח לעומקו ויפיקו את הלקחים הנדרשים", אמר שר הביטחון ובירך על קביעת הוועדה כי חיילי צה"ל ומפקדיו פעלו כראוי, בשיקול דעת ובמקצועיות.

"הסגר על עזה הוא סגר ימי-ביטחוני בלבד, ואכיפתו, כולל במים בינלאומיים, הינה מוצדקת וחוקית. "אין בעזה משבר הומניטארי. הכנסת סחורות לעזה התבצעה ומתבצעת באופן שוטף", אמר ברק והוסיף, "החמאס הינו ארגון טרור שמתעצם כל העת ומחזיק בחייל ישראלי בניגוד לכל אמנה בינלאומית. לפיכך, עומדת לישראל זכות טבעית לבדוק כל מטען שנכנס לעזה. למרות שישראל הרחיבה את המדיניות האזרחית ברצועת עזה, החמאס ממשיך להתחמש וירי הטילים והפצמ"רים לעבר ישובי עוטף עזה ואשקלון נמשך".

עוד הוסיף שר הביטחון, כי "המשט לעזה היה פרובוקציה ולא היה לו כל קשר לסיוע הומניטארי. מדינת ישראל תמשיך לפעול בנחישות בשמירה על ריבונותה, ביטחונה וזכותה להגן על עצמה ועל תושביה בכל מקום, בכל עת ובכל דרך שתידרש".