מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, מאיים כי לאחר שיפורסם דוח האו"ם על רצח חרירי, ארגונו לא ייכנע לתכתיבים פוליטיים.

"התחלנו להשיב על הדוח - הפלנו את הממשלה שלא הייתה מסוגלת להגן על לבנון, וכאשר יתפרסם הדוח המילה האחרונה תהיה שלנו", אמר נסראללה.

לגבי כינון הממשלה החדשה, אמר מזכ"ל חיזבאללה כי הוא יתמוך בכל מועמד שיינצח בבחירות: "אם ימונה מועמד של האופוזיציה גם הוא יהיה אדם סוני חשוב".

צבא לבנון הודיע כי הוא החל לנקוט באמצעי זהירות ביטחוניים מיוחדים בכל המדינה, הכוללים הקמת מחסומים קבועים וניידים, עריכת סיורים ממונעים ורגליים וכן הקמת נקודות תצפית ופיקוח. זאת במטרה לשמור על הביטחון והיציבות ולהיאבק בפשע המאורגן על סוגיו השונים.

על רקע הסיכוי שמחנה ה-8 במרץ בלבנון ירכיב את הממשלה הבאה, הציע בעל הטור ג'אן עזיז ביומון הלבנוני אל-אח'באר, המזוהה עם חזבאללה, לאמץ את המלצותיו של מנהיג הדרוזים, וליד ג'ונבלאט, לנהוג במתינות עם ה"צד השני" ולא לפנות לרחוב, לא להפעיל אמצעי דיכוי או התנקשויות פוליטיות. מאמר אחר בעיתון קבע כי נשיא סוריה, בשאר אל-אסד, ומזכ"ל חזבאללה, חסן נצראללה, הביעו בפני קטר ותורכיה התנגדות נחרצת למועמדותו של אל-חרירי לראשות הממשלה הבאה, וכי דבר זה הכשיל את ניסיונותיהן של קטר ותורכיה להשיג הסדר בין הצדדים היריבים בלבנון.

אתמול הזהיר סמיר ג'עג'ע, ראש הכוחות הלבנוניים, כי אם חזבאללה ירכיב את הממשלה אזי זרועו הארוכה של המודיעין הסורי תחזור ללבנון, ומצבה הבינלאומי יידמה מאוד למצבה של עזה, מאחר ולא תהיה לה תמיכה – לא מן העולם ולא ממדינות ערב, זולת מסוריה. חה"פ הלבנוני המקורב לכוחות ה-14 במרץ, נהאד אל-משנוק, טען כי בלבנון מתחוללת "הפיכה איראנית" והביע תקווה ש"ערביותו" של הנשיא הסורי, אסד, תגרום לו לפעול למען יציבותה של המדינה. לדבריו, איראן וארה"ב רואות בלבנון שדה עימות ביניהן.