נסיונותיהם של אנשי השב"כ לאסוף מידע ולגייס סוכנים בישובי גב ההר כבר אינם עניין חדש, אולם יש מי שפועל נגד התופעה ומצליח להרגיז מאוד את אנשי החטיבה היהודית בשב"כ.

אתר "הקול היהודי" מספר, כי אתמול (רביעי) הגיע לישוב יצהר שבשומרון רכז במחלקה היהודית בשב"כ וסייר ברחבי הישוב מלווה בצוות יס"מ.

כשהגיעו הרכז והצוות לגבעת להב"ה הסמוכה לישוב עצר הרכז באתר בניה בו עבד לבדו נער תושב הישוב, ניגש אליו וניסה לשוחח עמו.

לצערו של הרכז הגיע למקום אלחנן גרונר, תושב הגבעה העובד בעמותת "חננו", אשר התערב בשיחה והסביר לנער שאין סיבה שהוא ידבר עם אנשי השב"כ כיון שאין הם רוצים בטובתו אלא מתכוונים לנסות לגייס אותו כמודיע.

דבריו של גרונר הכעיסו מאוד את הרכז, אשר החל לדבר כלפיו בתקיפות ולאיים עליו. גרונר סיפר ל"קול היהודי" כי הרכז "התקרב אלי עד שפניו היו צמודים לפני והחל לאיים עלי", מספר גרונר, "הוא איים שזה הסוף שלי ושהוא יגמור אותי, יחסל אותי ושאני לא יודע עם מי התחלתי ועוד איומים שלא ראוי לפרט. הוא דרש שאעזוב את המקום כיון שאני מפריע לו לעבוד ואם לא הוא "יקפל אותי לניידת ויקח אותי".

"שאלתי אותו מדוע עלי לזוז" ממשיך גרונר, "הוא השיב שאני מפריע לעובד ציבור. ביקשתי שיציג תעודה המעידה שהוא עובד ציבור וזה גרם לו להתעצבן עוד יותר. הוא ביקש מקצין יס"מ בשם אריק אביב שאבטח אותו שיקח אותי מהמקום. שאלתי את הקצין מדוע והוא לא ידע להסביר לי אז נשארתי שם".

בינתיים הגיעו למקום שני תושבים נוספים והרכז ניסה לשוחח גם איתם. "הוא אמר לנו שכדאי לנו לעבוד איתו כי הם משלמים טוב" מספר ח' שהגיע למקום, "שאלתי אותו כמה הוא משלם והוא השיב – "אם צריך גם ארבעים אלף שקל בחודש, ובשביל "להפיל" את גרונר גם שישים אלף לחודש!".

לשאלתו של גרונר כמה הוא ישלם לו אם הוא יעבוד עם השב"כ השיב הרכז כי גם אם גרונר ישלם לו, הוא לא יסכים להעסיק אותו…

לפני שהרכז עזב את המקום הוא פנה לנער שאיתו ניסה לשוחח בתחילה וביקש סליחה על כך שהוא נאלץ לצעוק והוסיף שהוא מקווה שזה לא פגע בו. "זה רק מוכיח", אומר גרונר "כי מטרתו היתה לגייס את הנער".