נסיון הלינץ' בשומרון - תיעוד

צילום וידאו שקלטה תצפיתנית של צה"ל מאשר את טענותיו של תושב השומרון כי פעל מתוך הגנה עצמית כשירה למוות בפלסטיני סמוך לערק בורין.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד בשבט תשע"א

כלי תקשורת ערביים מיהרו השבוע לדווח כי מתנחלים מיצהר ירו למוות בצעיר תמים בן 19 ליד הכפר עראק בורין.

שעות אחר כך דיווחה משטרת מחוז ש"י כי היהודי החשוד בירי פתח באש לאחר שהותקף על-ידי כמה צעירים ערבים. בארגוני השמאל הקיצוני וערביי האזור דחו את הסברי המשטרה. 

למסקנות מחוז ש"י הצטרפו תמונות שנקלטו במצלמה האבטחה באזור בה נראה תושב השומרון (בשחור) הולך באחד השבילים כשלפתע מגיעים לעברו שני פלסטינים צעירים שאף רצים אחריו ומנסים לפגוע בו. 

ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה הגיב לתיעוד נסיון הלינץ' בשומרון, "אנו שמחים שניסיון ההסתה כנגד המתישבים כשל ושוב התברר שהערבים הם התוקפן שמנסה לרצוח יהודים. אני מקווה שהפורעים הערבים יעצרו ויענשו".

ועד מתיישבי השומרון מסר "אנו מקווים שאחרי שמצלמות האבטחה חשפו את פרצופם השיקרי של הערבים וחבריהם מהשמאל הקיצוני, הרי שמעתה והלאה תהיה התקשורת חשדנית יותר לכל עלילות השקר שהם מפיצים".

במקביל תביא להארכת מעצר הערב (מוצאי שבת) את שני היהודים החשודים במעורבות בירי שהוביל למותו של פלסטיני בן 17 בכפר בית אומר צפונית לחברון. השניים, מאלון שבות ומעתניאל, חשודים כי ירו לעבר צעירים פלסטינים שתקפו באבנים קבוצת תיירים ישראלית.