הפצ"ר: חקירה פלילית נגד "מודעת גלנט"

המודעה שפורסמה במספר עיתונים מייחסת לאשכנזי ולבניהו קשירת קשר בניסיון להביא לסיכול מינוי גלנט, אמירה המהווה לכאורה לשון הרע

חגי הוברמן , כ"ה בשבט תשע"א

שיקר. האלוף יואב גלנט.
שיקר. האלוף יואב גלנט.
פלאש 90

הפרקליט הצבאי הראשי אלוף אביחי מנדלבליט, פנה היום אל המשנה לפרקליט המדינה, עורך-דין שי ניצן, בבקשה כי ייבחן האם יש מקום לפתיחת חקירה פלילית לבירור זהותם של הגורמים העומדים מאחורי פירסום המודעות התומכות באלוף גלנט בעיתוני היום.

המודעות מנוסחות בחריפות ועליהן חתומים "אזרחים שאינם מכירים את גלנט אישית ומודאגים מה'פוטש' בקריה". במודעות נטען כי "הפוטש בקריה הצליח (כנראה). חבורת גבי אשכנזי, אבי בניהו, הרפז ועיתונאי החצר שלהם עומדים לנצח ולסכל את בחירתו הדמוקרטית של גלנט לרמטכ"ל".

מנסחי המודעה טוענים כי "מבקר המדינה תאב הפרסום... ניפח טעות מינהלית מ-2003 לשקר גדול. היועץ המשפטי נתון ללחץ של התקשורת ולמהלך של המבקר המנסה להופכו למריונטה שלו... ייתכן שגלנט טעה... אולם כך לא מחסלים לוחם שנתן 30 שנה מחייו למעננו". המודעות מתפרסמות, על פני עמוד שלם, בכמה עיתונים בו זמנית. ככל הזכור, זו התערבות ראשונה מסוגה במירוץ לרמטכ"לות.

הפרקליט הצבאי הראשי הבהיר כי המודעה האנונימית אשר פורסמה היום במספר עיתונים כוללת אמירות לא ראויות ביחס למספר נושאי תפקידים בכירים במטה הכללי של צה"ל.

כמו כן מייחסת המודעה לראש המטה הכללי, רב-אלוף גבי אשכנזי, ולדובר צה"ל, תת-אלוף אבי בניהו, עבירה חמורה של קשירת קשר בניסיון להביא לסיכולן של החלטות הדרג המדיני, אמירה זו מהווה לכאורה הוצאת לשון הרע. מעבר לניסיון לפגוע בשמם הטוב של קצינים בכירים בצה"ל, עולים הדברים לכאורה כדי עברה של העלבת עובד ציבור.

הפרקליט הצבאי הראשי מדגיש כי על-פי חומר החקירה דובר צה"ל, תת-אלוף אבי בניהו, לא היה מעורב כלל בפרשת המסמך ולא ידע כלל על קיומו.