הדלק עלה? עוברים לסוס ועגלה

עלות הדלק החודשית לצי המשאיות של ארגון חסדי נעמי, עמו מפיצים ומחלקים מזון בכל חלקי הארץ, הגיעה עד כה לכשמונים אלף שקלים. העליות התלולות האחרונות במחיר הדלק מעמידים את פעילות החסד של הארגון בסכנה.

הבוקר נמצא הפתרון: כאות מחאה על אוזלת ידה של הממשלה, התגייסו מספר בעלי סוסים ועגלות להחליף למספר שעות את שינוע המזון לתחנות החלוקה. המתנדבים במחסן החירום העמיסו את חבילות המזון על העגלות שעוטרו בכרזות המיתולוגיות של חסדי נעמי: "אמא הבטחת לנו עוף לשבת", בעוד שהמשאיות והרכבים הושבתו למשך כל אותן שעות, כדי לחסוך ולו במעט, בעלויות הדלק.

עליית מחירי הדלק והסולר הביאה את הנהלת העמותה לחשיבה מחודשת באשר לכדאיות מערך הסיוע, שעלול להיפגע קשות כאשר לא יהיה תקציב מספיק לעמוד בהוצאות גבוהות אלו.

הרב יוסף כהן יו"ר חסדי נעמי שרתם את העגלות לפעילות החסד הסביר כי מלבד ההתייקרות במחירי הסולר לחימום הביתי בימי החורף הקרים, עלולות המשפחות הנזקקות להיווכח שגם העמותות המספקות את סלי המזון מתקשות לעמוד במשימה. "אסור שיקרה מצב כזה! אנו מוציאים עשרות אלפי שקלים על דלק וסולר, אולי אם נעבור לחלוקה באמצעות סוסים ועגלות, כמו שנסענו בילדותנו, נצליח לעמוד במשימה הכמעט בלתי אפשרית של חלוקה שוטפת באופן סדיר".