.
.

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד יוסף שחם ונאוה אנוש, המנהל ומנהלת הכספים של חברת "אשבל", חברת התוכנה הישראלית.

השניים מאושמים בביצוע עבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד בהיקף של מעל מאה מליון שקל ועבירות מס בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

להגשת כתב האישום קדמה חקירה ארוכה של חוקרי רשות המסים בשיתוף ובליווי פרקליטות מחוז ירושלים פלילי ואזרחי. כתב האישום הוגש במסגרת הסדר אליו הגיעו הצדדים, אשר לפיו, בין היתר, הובטח תשלום מס בהיקף של מיליוני שקל לאוצר המדינה.השניים מואשמים כי במהלך השנים 2000–2008 ניהלו מערכת הנהלת חשבונות אחת במשרדי חברת אשבל, ומערכת הנהלת חשבונות נוספת כוזבת במחשבו האישי של שחם.

על פי כתב האישום, השניים שינו במערכת החשבונות הכוזבת אלפי דיווחים אודות הכנסות החברה, הוצאות החברה, ונתונים מהותיים נוספים ביחס לפעילות החברה ביודעם כי הם מכינים מערכת חשבונות אשר אינה משקפת את המציאות, לשם פעולות מרמה שונות.

עוד מואשמים שחם ואנוש כי במהלך הפעילות של חברת אשבל, הם נהגו להעביר לרואה החשבון של החברה את הנתונים הכוזבים אודות פעילות החברה מתוך מערכת החשבונות הכוזבת, מתוך מטרה שיכין דו"חות  בהתאם לנתונים הכוזבים שקיבל. 

השניים חשודים כי הקטינו שלא כדין במערכת החשבונות הכוזבת את עסקאות החברה אשבל במהלך השנים 2000 – 2008 בסכום של 55 מיליון שקל והקטינו את ההכנסות בסכום של 20 מיליון שקל.

שחם ואנוש מואשמים בנוסף כי ניפחו את הוצאותיה של אשבל  ב-35 מיליון שקל ואת רישום התשומות שלה ב-21 מיליון שקל.