הסדר טיעון עם ענת קם

בכתב האישום המתוקן לא תואשם קם בפגיעה בביטחון המדינה ולכן היא לא תרצה מאסר עולם. כתב האישום ידבר על החזקה בחומר סודי ומסירתו

תגיות: ענת קם
בן שאול , כ"ט בשבט תשע"א

ענת קם
ענת קם
פלאש 90

עורך דינה של ענת קם, איתן להמן, הגיע היום להסדר טיעון סופי עם הפרקליטות בעניינה של ענת קם. ביום ראשון הקרוב הצדדים יחתמו על הטיעון באופן רשמי, וכבר בעוד שבוע הוא יוצג לבית המשפט המחוזי בתל-אביב.

על-פי כתב האישום המתוקן, יושמטו הסעיפים שמייחסים לקם פגיעה בביטחון המדינה. בכך תרד לחלוטין מן הפרק האפשרות שהיא תרצה מאסר עולם. עם זאת, יכללו בכתב האישום סעיפים של החזקה בחומר סודי ומסירתו. בצד העבירות הללו יש עונש מאסר ממושך, שיכול להגיע ל-15 שנים מאחורי סורג ובריח. פרקליטיה של קם יבקשו מבית המשפט שיסתפק בעבודות שירות או במאסר על תנאי. סביר להניח שהפרקליטות תבקש לגזור עליה מאסר בפועל.

ענת קם יושבת במאסר בית כבר יותר משנה. היא מואשמת בכך שהעבירה מאות מסמכים מסווגים מלשכת אלוף פיקוד המרכז דאז יאיר נווה לידי העיתונאי אורי בלאו, בזמן שירותה הצבאי. בעניין העמדתו לדין של בלאו עצמו עדיין לא התקבלה החלטה, אך גם בעניין הזה צפוי להתקבל עדכון בשבועות הקרובים.

לפני כחודשיים נחקר אורי בלאו במשרדי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות בלוד במשך 10 שעות. במהלך חקירתו התבקש בלאו, שרק שב אז מבריטניה, להתחייב כי העביר את כלל המסמכים לידי הרשויות כפי שהוא טוען, ולהעביר לידי המשטרה והפרקליטות מסמכים סודיים נוספים שהגיעו אליו במהלך השנים ממקורות אחרים. הרשויות מצדן התחייבו לגרוס את מסמכים אלו מבלי שייבדק המקור מהם הגיעו.