מתנחלים באוזניים ובלבבות... יוני קמפינסקי


יוזמה חדשה של וועד מתיישבי השומרון: היום (שני) חילקו בני ובנות נוער מתנדבים מהשומרון, תקליטורים לתושבי פתח תקווה. התקליטור כולל לצד מספר שירים עבריים גם מספר רצועות המספרות על השומרון, על השורשים העמוקים של עם ישראל עוד מימי האבות, ועל חשיבותו.


בוועד מסכמים את העניין במשפט אחד - "אם הישראלים לא יגיעו לשומרון נביא את השומרון לישראלים". "אנו מתחילים בפ"ת כפיילוט" מסבירים בוועד "כשנראה את התגובות נמשיך לערים נוספות בגוש דן. מבחינתנו, התקליטור הזה הוא עוד דרך להגיע לתושבי המרכז ולחבר אותם למורשת ההיסטורית של השומרון, ולחשיבות הרבה שלו לעם היהודי".


יו"ר וועד מתיישבי השומרון, בני קצובר שהיה מהקבוצה הראשונה שהחלה את ההתיישבות בשומרון אומר: "אחת מהמטרות הראשיות של הוועד הייתה להשפיע על התודעה והשיח הציבורי ולשם כך ערכנו למעלה מ-200 סיורים לח"כ, אנשי תקשורת ומובילי דעה. אנו מחפשים כל העת דרכים יצירתיות להגיע לציבור גם ללא תיווך התקשורת. ההתישבות ביהודה ושומרון התחדשה עם מספר בודד של אנשים וכיום יושבים פה 300,000. זה התקדמות עצומה ביותר מ30 שנות התיישבות והמשימה שלנו כיום היא להרחיב עוד יותר את הלגיטימציה הציבורית. להתיישבות".