ח"כ מיכאל בן ארי

"זו היתה טעות בשיקול הדעת של מפקד משטרת חברון" – כך אמר השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' ליו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כץ, בשיחת טלפון שהשניים קיימו הערב.

השר אהרונוביץ' סירב להתחייב כי הצו יבוטל. כץ התקשר לאהרונוביץ כדי למחות על צו המעצר שהוצא לרב דב ליאור.

הצו עורר תגובות נזעמות בקרב גורמי ימין. ח"כ יעקב כ"ץ אמר מוקדם יותר כי הוא מביע שאט נפש וזעזוע מצו המאסר שנמסר לידי מרן פוסק וגאון הדור, הרב דוב ליאור, ממנהיגיה הרוחניים הענקיים של הציונות הדתית. "עם ישראל מתבייש בשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' ובצמרת המשטרה ששנאת התורה מעבירה אותם על דעתם. לא היה עולה על דעתם לאסור שום דיקן בפקולטה, כהן דת נוצרי או מוסלמי בשל כתיבת הסכמה לספר" - אמר כצל'ה - "צו המעצר מזכיר משטרים אפלים ביותר בהיסטוריה של עם ישראל. בעת שיד רשעה תעז לכלוא את הרב ליאור, הסיעה כולה תתייצב אתו למאסר כשמאחוריה הציבור כולו".

ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי אמר כי "מדובר בשערוריה. יש כאן שלטון פחד ומעניין לאן נעלמו השמאלנים שרק לפני כמה ימים דיברו על סתימת פיות. הוצאת צו מעצר נגד גדול תורה בסדר גדול שכזה כאשר כל שמדובר הוא הסכמה שהרב נתן לספר היא חציית קו אדום, מקרתיזים ושלטון שמזכיר מדינות חשוכות ואפילות. כנראה שיש מי שמבקש להביא לעימות ופילוג בעם ישראל. האם היו נוהגים כך נגד איש אקדמיה מהשמאל ?".ועדי המתיישבים של בנימין והשומרון מסרו בתגובה כי "מדובר בהכרזת מלחמה מצד פרקליטות המדינה כנגד האמונה היהודית ונושאי דגלה. צו זה מהווה יריקה בפרצופו של העם היהודי לדורותיו. מדובר במעשה נואל שנועד להרתיע רבנים מלהשמיע דעתם התורנית. אנו קוראים לכל מי שאופייה היהודי של מדינתו יקר לו, לקום ולהתנגד גם בגופו למחטף פרוע ואנטי יהודי זה".

ח"כ אריה אלדד אמר כי "צו המעצר שהוצא נגד הרב ליאור מהווה עליית מדרגה במאבק הפרקליטות נגד חופש הביטוי של רבנים ופוסקי הלכה. ביטויים גזעניים מתועבים נגד יהודים נסבלים ונחשבים "חופש ביטוי". אך כשרבנים פוסקים הלכה או כותבים כתבי הסכמה לספרי הלכה זה נחשב לפעולה גזענית המצדיקה רדיפה" - אומר אלדד - "ביום שיוזמנו לחקירת משטרה פרופסורים המטיפים לפגיעה במדינת ישראל סרבנות שירות בצה"ל או חברי כנסת התומכים בחמאס ובחיזבאללה, ניתן יהיה לקבל מדיניות כזו המכוונת נגד רבנים. עד אז זו רדיפה פוליטית".

ועד רבני המטה להצלת העם והארץ אומר בעקבות צו המעצר נגד הרב דב ליאור כי "מדובר בהכרזת מלחמה על כל רבני ישראל. מעצרו של הרב ליאור יביא להתקוממות והפיכה נגד שלטון העריצים וכי מדובר בהמשך הרדיפה וסתימת פיות נגד הרבנים המביעים את דעת ההלכה הצרופה. נלך כולנו ביחד עם הרב דב ליאור לכלא" - אומרים רבני הוועד. הרב שלום דב וולפא מרבני המטה קורא למועצת הרבנות הראשית ולרבנים הראשיים התכנס בדחיפות כדי לדון בהתפתחות החמורה ולעצור את מחול השדים כנגד כלל רבני ישראל.

תנועת קוממיות פירסמה הודעה המוחה בתוקף על ביזוי כבוד התורה בהוצאת צו המעצר כנגד הגאון הרב דב ליאור- מראשי רבני הציונות הדתית."יש במעשה זה משום פגיעה מכוונת בכבוד התורה ונושאיה ורצון לסתום פיות כמתנהל במשטרים אפילים אשר סופם מגיע בימים אלו" - נאמר בהודעת קוממיות. "אנו קוראים לבכירי הפרקליטות להתעשת ולרדת מן העץ ,רגע לפני שהקרע בין הציבור הלאומי לבין מערכת המשפט ואכיפת החוק נעשה בלתי ניתן לאיחוי, ועלול להוביל לתוצאות מהן יהיה קשה לחזור",  נאמר בהודעה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו