נשיא פקיסטן בעבר חשוד בהתנקשות בראש הממשלה

נשיא פקיסטאן לשעבר מושארף חשוד בהתנקשות בראש הממשלה שבועיים לפני הבחירות במדינה.

מיכאל וייצמן , ה' באדר תשע"א

חשוד בהתנקשות. מושארף
חשוד בהתנקשות. מושארף

נשיא פאקיסטן פרווז מושארף הוכנס לרשימת חשודים בהתנקשות ורצח ראש הממשלה של המדינה בנזיר בהוטו, מדווחת הסוכנות IANS. מושרף הפך לחשוד לאחר עדותו של של סעוד עזיז (Saud Aziz) מפקד משטרת העיירה שבה נרצחה ראש הממשלה. עזיז הינו המואשם העיקרי בביצוע ההתנקשות.

לדברי עזיז, הנשיא נתן פקודה להחליף את מפקד האבטחה האישית של בהוטו ביום ההתנקשות. לאחר ההתנקשות מושאראף נתן הוראה לשתוף במים את זירת הרצח. על עדותו של עזיז חזר השוטר השני שעומד למשפט חורם שאחזד (Khurram Shahzad) . לשופטים הוצגו גם האזנות סתר לשיחות בין השוטרים למושארף, אשר מוכיחות את הקשר ביניהם לפני ואחרי ההתנקשות.

כזכור, ראש ממשלת פקיסטן בנזיר בהוטו נהרגה בפיגוע שקרה בהפגנת תומכיה ב27 בדצמבר 2007 כשבועיים לפני הבחירות. מיד לאחר ההתנקשות נעצרו אנשי טאליבן כחשודים, אך קרובי משפחתה של בהוטו התעקשו על חקירה בינלאומית על מעורבות שירותים חשאיים של פקיסטן וחלקם בהתנקשות.

באפריל 2010 הטילה ועדת חקירה של האומות המאוחדות את האשמה בהתנקשות בשירותי הביטחון, כעת לאשמה זו מצטרף כחשוד גם מושארף ששלט בפקיסטן מ-1999 עד 2008, היום מתגורר בלונדון ומסרב להתייצב בבית המשפט בפאקיסטן.