הרשות הפלשתינית מערבת את ישראל במאבקה בקטאר, בעקבות חשיפת מסמכי אל-ג'זירה. יו"ר צוות המו"מ עם ישראל, סאיב עריקאת, איים אתמול כי הרש"פ תחשוף "מסמכים סודיים שנוכחים קיום השקעות קטארית בהתנחלויות".

"ההשקעות הקאטריות מהוות 24% מגדולי המפעלים הישראלים באיזור קרני שמרון, ומפעלים ישראלים נוספים שמתקיימים בהתנחלויות ביו"ש, והגיע הזמן לחשוף את המסמכים האלה" אמר עריקאת.

האשמה נוספת היא של מעורבות אמריקנית בבניה היהודית במזרח ירושלים. "מי שעומד מאחורי הבניה החדשה בשכונת שייח' ג'ראח, הן שתי חברות אמריקאיות  Depril ו  Velpin הרשומות בארצות הברית"  - כך  גילה חבר המועצה המהפכנית של תנועת פתח ותושב ירושלים, דימיטרי דיליאני.

בעקבות החלטת עיריית ירושלים לאשר הקמת 13 יחידות דיור בשכונת שייח' ג'ראח, הודיע דיליאני, כי בבדיקה שערך התברר כי מי שעומד בראש שתי החברות הוא חיים סילברשטיין, ומטרת הבניה להכניס יהודים ללב השכונה הערבית ולגרש את הערבים.

דיליאני טוען כי שתי החברות הן חברות קש שבאמצעותם גורמים יהודים מנסים להשתלט על השכונה. "אנחנו נרדוף משפטית את שתי החברות בארצות הברית כי ההתנחלויות בשטח כבוש מנוגד לחוק הבינלאומי" אמר.חברות אמריקניות משקיעות ברשות הפלשתינית:מאידך, איש העסקים הפלשתיני בשאר אלמסרי, האחראי על בניית העיר הפלשתינית רוואבי, גילה שחברות אמריקניות מעורבות בהשקעות ברשות הפלשתינית. אלמסרי הודיע אתמול, על פי דיווח בסוכנות הידיעות הפלשתינית 'וואפא', על הקמת קרן השקעות בסך 60 מיליון דולר שמטרתה להשקיע בעסקים קטנים ופיתוח חברות כלכליות בשטחי הרשות הפלשתינית.

אלמסרי אמר כי מדובר בקרן הראשונה מסוגה ביו"ש. "אנחנו נשקיע בחברות הפועלות בפלשתין" אמר וציין כי בקרן השקיעו חברת אופק האמריקאית, קרן סורוס שבבעלות איל ההון ג'ורג' סורוס, קרן הפנסיה של הכנסיות בארצות הברית, חברת אלהלאל מהאמיריות הערביות, ואנשי עסקים פלשתינים.

"הקרן תעניק הלוואות לחברות הפלשתיניות מ-250 אלף דולר עד ל-12 מיליון דולר" אמר אלמסרי. הוא אמר כי מטרת הקרן להביא לשגשוג כלכלי ויצירת מקומות עבודה ביו"ש.