מי מייצר שנאה לדתיים במודיעין?

שורה של עימותים בין דתיים לחילונים פרצו בעיר מודיעין בשנה האחרונה, מחזיק תיק שירותי הדת בעירייה: אלו גורמי שוליים קיצוניים.

בני טוקר , ה' באדר תשע"א

מי מייצר שנאה לדתיים במודיעין?-ערוץ 7
האירוע עבר ללא מחאה של ממש. מודיעין
פלאש 90

בעקבות שורה של עימותים בין דתיים לחילונים בעיר מודיעין בשנה האחרונה על רקע בניית בתי כנסת וגני ילדים לאוכלוסייה שומרת המצוות, אומר לערוץ 7, מיכאל חרל"פ מחזיק תיק שרותי הדת בעיר מודיעין, שהמצב בעיר בסך הכול מאוזן, "מרקם היחסים הוא בדרך כלל מאוזן, אנחנו עושים הכול כדי לאזן, אבל יש תמיד קבוצות קטנות שמנסות לעלות על הגל של האנטי דתיות".

חרל"פ מציין שהעיר מודיעין הפכה בשנים האחרונות מעיר חילונית לעיר מעורבת, "מתוך שמונים אלף תושבים, עשרים-שלושים אחוז הם דתיים, זה אומר שהעיר נהפכת מעיר שהיא יחסית חילונית לעיר מעורבת".

חרל"פ אומר לערוץ 7 כי רוב התושבים החילונים מרוצים למעט מקרים בודדים, "בשכונות הותיקות אין מתיחות בין דתיים לחילונים, אם זה קיים לעיתים זה בשכונות המתחדשות, אבל לאט לאט כולם לומדים ליהנות אחד מן השני, אם אנחנו מקבלים תלונות מחילונים על גן דתי, אנחנו מנסים לאזן ולהראות את העובדות, העיר היום פתוחה לכולם וכולם נהנים משרותי הדת".

לדבריו, גם בגלל עליית מחירי הדירות הארצית, הגילאים של רוכשי הדירות במודיעין עולה, "יש בנייה בעיר לא כמו לפני עשר שנים, אבל אין ספק שבעבר היו יותר זוגות צעירים, מאז שהדירות עולות יש גם זוגות מבוגרים עם ילדים".