ישראל כץ. יעמוד בראש הוועדה
ישראל כץ. יעמוד בראש הוועדה צילום: ישראל הדרי

עוד הישג לליברמן: ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה הערב את שר התחבורה ישראל כ"ץ לעמוד בראש ועדה לבחינת שיטות הממשל והמשילות בישראל.בהודעה שפרסמה לשכת ראש הממשלה הערב נמסר כי הוועדה תדון, בין השאר, בבחינת מעבר לשיטת ממשל נשיאותית, בסוגיית הצבעת אזרחים ישראלים בחו"ל וכן באפשרות מעבר לבחירות אזוריות בישראל. הוועדה, שתורכב מחברים מכל סיעות הקואליציה, תתכנס לדיון ראשון מחר אחר הצהריים בכנסת.לפני שנה הודיע ראש הממשלה נתניהו כי ברצונו לקדם חוק שיאפשר ליורדים להצביע בבחירות. על פי הצעה שהגישו חברי כנסת של ישראל ביתנו, יתוקן חוק הבחירות לכנסת כך שיאפשר ל"בוחר הרשום בפנקס הבוחרים שהוא בעל דרכון ישראלי בתוקף במשך עשר שנים" להצביע בבחירות לכנסת.

ישראל ביתנו מהקואליציה וקדימה מהאופוזיציה חרטו על דגלן את שינוי שיטת הממשל כדי להשיג יתר יציבות שלטונית ואף שיתפו פעולה בנושא. עם זאת, קדימה לא תשותף בוועדה שתורכב רק מנציגי הקואליציה.

באופוזיציה הגיבו בזעם להצעה זו ויו"ר קדימה, ציפי לבני, אמרה בתגובה כי "הזכות לקבוע את גורלה של ישראל צריכה להיות בידי אלה החיים בישראל ונכונים לשאת את מחיר החלטותיהם בבחירות, לטוב ולרע".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו