מחקר ישראלי חדש: משחקי מחשב טובים לזיכרון

תוצאות המחקר הראו כי אימון במשחקי מחשב אכן משפרים את הזיכרון, ואימון בתוכנות מחשב הייעודיות לכך, עשוי להביא לתוצאות יותר טובות

תגיות: מחשב
ציפי בלום , ט' באדר תשע"א

מחקר ישראלי חדש: משחקי מחשב טובים לזיכרון-ערוץ 7
משחקי מחשב.
פלאש 90

מחקר חדש שבוצע במרכז הרפואי תל-אביב מצא: משחקי מחשב משפרים את הזיכרון.

המחקר שבוצע ע"י המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי תל-אביב בקרב 150 נבדקים מצא כי משחקי מחשב משפרים את היכולות  הקוגנטיביות. המחקר פורסם בימים אילו ב- Neuroepidemiology Journal .

המחקר בדק את השפעת משחקי מחשב על היכולות הקוגנטיביות והזיכרון. תוצאות המחקר הראו כי אימון במשחקי מחשב אכן משפרים את הזיכרון, ואימון בתוכנות מחשב הייעודיות לכך, עשוי להביא לתוצאות עוד יותר טובות.

במחקר השתתפו כאמור 150 נבדקים הסובלים מבעיות בזיכרון. הם חולקו לשתי קבוצות, האחת – שיחקה במשחקי מחשב קלאסיים ורגילים, השנייה-  שיחקה במשחקי מחשב שייעודו לשיפור הקוגנטיביות. הנבדקים לא ידעו בזמן המחקר לאיזו קבוצה הם משתייכים. האמון במחשב נערך במשך שלושה חודשים, שלוש פעמים בשבוע, 20 דק' כל פעם.

לדברי פרופ' ניר גלעדי, מנהל המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי תל-אביב: "תוצאות המחקר הראו כי אימון קוגניטיבי על מחשב שיפר את היכולות הקוגניטיביות, אולם אימון בתוכנות מחשב ייעודיות, הביא לתוצאות טובות יותר. מהמחקר עולה כי משחקי מחשב משפרים את התפקודים הקוגניטיביים כנראה על בסיס תרגול המחייב התמודדות עם בעיות ופתרונן, קבלת החלטות ותגובה מהירה ומתאימה, התמודדות עם נתוני מרחב משתנה והתמצאות במרחב והטמעת היכולות בשל התרגול האינטנסיבי שנדרש מהנבדקים".

ניתן יהיה להתנסות במשחקים אלה ובפעילויות נוספות לשיפור ובדיקת יכולות הזיכרון ביריד המתוכנן במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב) בתאריך 28.2 בהשתתפות מיטב המומחים בתחום.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il