הרב חיים יצחק כהן, יו"ר חברה קדישא חסידים בירושלים, דוחה בשיחה עם ערוץ 7 את ההאשמות על הרס אחוזת הקבר של הנשיא השני, יצחק בן צבי.

לדברי הרב כהן, מקור העניין בטעות היסטורית, אשר לא תוקנה במשך קרוב לשישים שנה, מאז פטירתו של הנשיא יצחק בן צבי. לדבריו, הנשיא בן צבי ביקש לקבוע במקום זה את חלקת הקבר של נשיאי האומה, ועל כן הורה לגדר שטח בגודל של למעלה משני דונם קרקע ולהפקיע אותו מידי חברה קדישא חסידים לה היתה שייכת הקרקע, למרות מחאת ראשי החברה קדישא דאז (ראו צילום המכתב למטה).

לדבריו, "במשך שנים אף אחד לא טיפל במקום הזה, אף אחד לא משפץ את המקום הזה ואף אחד לא עושה אזכרה במקום הזה וכל האזור מוזנח ולא מכובד".

הרב כהן מציין, כי ההחלטה על הורדת הגדר נעשתה במקביל להתחייבות ליצור חלקת קבר מכובדת לנשיא בן צבי ולשניים מבני משפחתו הקבורים בסמוך אליו, אולם "גם אם תלך לחלקת גדולי האומה בהר הרצל תראה שכל חלקת קבר היא כמה מטרים רבועים בסך הכל, לא יתכן להשאיר דונם וחצי קרקע כשהם מוזנחים".

הרב כהן מוסיף כי ההחלטה הובאה למועצת בתי העלמין ולמשרד הדתות, אשר הבינו את הצורך במהלך, "יש מצוקת קבורה, אין מקומות בהר המנוחות גם לרבנים חשובים שצריכים להיקבר במקום".

הרב כהן אף מוחה על הטיפול התקשורתי בפרשה, אשר עיוות את המציאות, "אף אחד לא פגע בחלקת הקבר, כולם ניזונים מהתקשורת, גם משרד הדתות. אני כרגע בדרך למשרד על מנת להבהיר את העניין".

מכתב ראשי חברה קדישא חסידים לנשיא בן צבי