הרב יעקב יוסף הסביר בכנס בבית הכנסת בורוכוב בשכונת הבוכרים, כי "כל הדברים שכתובים בספר "תורת המלך" כתובים כבר בשו"ת 'יחווה דעת' של אבא. כמו שאבא קיבל פרס ישראל על ספרו, וכך נכון שיהיה, גם מחבר הספר תורת המלך היה צריך לקבל פרס".

"יש כל מיני אנשים שמסיתים ומדיחים לא עושים נגדם כלום, אומרים "חופש ביטוי", אני מבין את הראש העקום הזה אבל אם עקום אז עד הסוף, הדברים חייבים להיות שווים, אם אין שיוויון אז כל הבסיס של דינא דמלכותא דינא נפל", הוסיף הרב יוסף.

הרב הסביר כי דינא דמלכותא דינא תקף רק במקום שהגוי משווה מידותיו, ולכן כשיש שיוויון אנחנו מקבלים עלינו את הגשר של "דינא דמלכותא" אבל הם הורסים את הגשר הזה. כשפרופסור אחד אמר לתלות את החרדים על חוטי חשמל זה חופש ביטוי אבל כשרב מצטט דברי אלוהים חיים קוראים לו לחקירה.

הערב (רביעי) מתקיים בבית הכנסת בורוכוב שבשכונת הבוכרים כנס תמיכה ברבנים דב ליאור ויעקב יוסף, נגדם הוצא צו מעצר בעקבות סירובם להתייצב לחקירה במשטרה.

המשטרה מבקשת לחקור את השניים אודות הסכמה שנתנו לספרו של הרב יצחק שפירא, "תורת המלך" בו נידונו הלכות הריגת גוי.

הכנס, המועבר בשידור חי בערוץ 7, הוא הראשון מבין סדרת כנסים שיתקיימו ברחבי הארץ, בהם יסבירו הרבנים ליאור ויוסף מדוע סירבו להתייצב לחקירה למרות הכלל לפיו "דינא דמלכותא דינא" ומדוע נתנו את ההסכמה לספר זה.