מי גונב עדר כבשים?
מי גונב עדר כבשים?פלאש 90

בחוות הר סיני בסוסיא מגלים אופטימיות רבה בימים אלה, לקראת האפשרות שבקרוב מאוד הם יצליחו לחנוך מחדש את העדר של משפחת הר סיני, שנבזז על ידי פורעים פלשתינים.

בראיון לערוץ 7, אומר מנהל החווה אופיר אבידן שזה היה מרגש מאוד לראות את נדיבות הלב של עשרות חקלאים, מכל רחבי הארץ שהסכימו לתרום עשרות כבשים וגדיים חדשים לטובת העדר בסוסיא, "אתה תופס אותי עכשיו ברמת הגולן, כאן קיבלנו מאחד החוואים שני גדיים, בזכות נדיבות של חקלאים מכל רחבי הארץ הצלחנו ב"ה להחזיר את העדר כמעט לכמות המקורית, אנחנו עומדים היום על מאה ראשי כבשים ועיזים, העדר המקורי היה בן 150 ראש".

לדבריו עצמת הסולידריות  של כל החוואים בארץ הייתה גדולה, גם לאור העובדה שכולם כמעט ללא יוצא מן הכלל סובלים ממכת הגניבות, "אני מרגיש כאילו כולם נודבים מחצית השקל, כמו שהיה במשכן, כי בסופו של דבר להקים את העדר בסוסיא זה מפעל לאומי של כולנו, ואין כמעט מגדל בקר או צאן מהגליל ועד אילת שלא סובל ממכת גניבות".

אבידן מקווה שהפעם הם יצליחו לאבטח את העדר החדש ולהרחיק את הגנבים הערבים, "סידרנו מערכת אזהרה ושערים אוטומטיים, אנחנו נהיה עכשיו הרבה יותר ערניים, וכבר כעת אנחנו מסתובבים כל הלילה סביב העדר, בקרוב תעמוד לידינו עמדה צבאית חדשה".

הוא משוכנע שמכת הגניבות ברחבי הארץ היא לא רק ממניעים כלכליים, "אני בטוח שזה בא על רקע אידאולוגי, אתה רואה איך חקלאים מכל רחבי הארץ סובלים מהגניבות, אני לא מאמין שזה רק עניין כלכלי, ברור שיש כאן מאבק אידאולוגי, הם מנסים להיאבק בנו, כי הם מבינים שכאן אנחנו יוצרים את הקשר החזק שלנו לקרקע".