כנס הצדעה לשר החינוך, גדעון סער, נערך אמש ב"בית מוריה", המרכז לקידום הזהות היהודית-ציונית בעיר בבאר שבע. המשתתפים הצדיעו לסער על פועלו למען הגרעינים התורנים, הפועלים בעיירות הפיתוח.

לכנס בבאר שבע, אשר אורגן על ידי "קרן קהילות" - ארגון הגג של עשרות גרעינים תורניים ברחבי הארץ, הגיעו נציגים מקרית מלאכי ועד אילת, כולל שדרות, אופקים, נתיבות, קריית גת, אשקלון ובאר שבע, בערב נכחו הרב ד"ר דני טרופר, יו"ר קרן קהילות, שי תובל, מנכ"ל קרן קהילות, הרב שמעון כהן יו"ר בית מוריה בבאר שבע ורבנים ואנשי חינוך רבים מהדרום המזוהים כולם עם הציונות הדתית.

הרב דני טרופר הצהיר בדבריו, ששר החינוך גדעון סער הוא שר החינוך הראשון שלא בא מהמגזר הדתי ומתקצב בצורה כל כך משמעותית את הגרעינים התורנים. שאר הדוברים סיקרו את פעילות הגרעינים התורנים ושיבחו גם הם בנאומם את שר החינוך על סיועו עבור הגרעינים התורנים.

הנואם המרכזי של הערב היה שר החינוך, גדעון סער שפתח את נאומו "באתם להגיד לי תודה אבל התודה מגיע לכם על שליחותכם".

השר הוסיף ואמר "הפעילות שלכם היא פעילות ציונית וחלוצית והיא מתקיימת במעגלים משפחתיים, כל המשפחה שליחים. מטרת שליחותכם להעצים את הזהות היהודית, מתוך תפיסה של אחדות-ישראל".

השר ניתח בנאומו את האנטישמיות בעולם בימינו, "אחת מהצורות של האנטישמיות המודרנית הוא מעבר מדה-לגיטימציה של היהודי לדה-לגיטימציה של המדינה היהודית", אמר שר החינוך והדגיש כי לכן הניף עם כניסתו למשרד שני דגלים: האיכות וזהות היהודית-ציונית. 

השר סער סיים את נאומו בכך שהבטיח שמשרד החינוך ברשותו ימשיך לסייע לגרעינים התורנים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו