ברק בבאר-שבע היום
ברק בבאר-שבע היוםמשרד הביטחון

שר הביטחון אהוד ברק סייר בצהריים בבאר שבע, בעקבות ירי רקטות הגראד אמש לעבר העיר. ברק ביקר במקום נפילת הרקטה ושוחח עם תושבים בעיר.

במהלך סיורו אמר ברק כי "לאורך הגדר ברצועת עזה מתנהל מאבק רצוף. לצה"ל יש שם הישגים חשובים מאוד ופגיעות קשות במחבלים". ברק הוסיף כי "הניסיון הזה להרחיב את המאבק הזה אל ירי לכיוון באר-שבע הוא חמור. צה"ל הגיב אתמול בלילה וימשיך להגיב על-פי הנחיות הממשלה ככל שיידרש, כדי להחזיר את המאבק למקומו הנכון. טוב מאוד שפה, על בסיס הלקחים של האירועים ב'עופרת יצוקה', ראש-העיר רוביק דנילוביץ' ואנשיו פועלים במהירות והאזרחים בשכונה מגלים גם יכולת עמידה וגם תגובות מהירות".

בתשובה לשאלה על הצבת כיפת ברזל, אמר שר הביטחון ברק "כיפת ברזל תיפרס ברגע שיהיו לנו את הסוללות בצורה נכונה, לפי השיקולים של צה"ל ושל הגנת האזרחים. כיפת ברזל היא הישג טכנולוגי טוב מאוד. היום מתחילה ההצטיידות, וברגע שתהיה הצטיידות, אנחנו נפרוס אותה".

בעניין סוריה אמר ברק: "אנחנו ראינו שני פירסומים בעניין סוריה. אחד על אתרים שהיו קשורים לתעשיית הגרעין. הרשויות הבינלאומיות וגם ארגוני המודיעין מכירים את האינפורמציה הזאת, והסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית פועלת להשיג גישה לפיקוח על המקום הזה, והדבר הזה הוא הדבר הנכון. אנחנו ראינו היום גם ידיעות על אפשרות של מו"מ עם סוריה. אנחנו את הדבר הזה בוחנים ונבחן, וכמובן שצריך שני צדדים. זהו לא סוד שבמערכת הביטחון ישנם אנשים, ואני בראשם, שחושבים שהגעה לשיח עם הסורים על הסכם מדיני היא דבר חיובי לישראל, אבל כמובן שזה עניין של שני הצדדים ושניהם צריכים לתת את הדעת על הצעדים הנדרשים".

בעניין המהומות בלוב אמר שר הביטחון: "מה שקורה בלוב הוא דבר חמור מאוד, עם שליט שמחזיק צבא של שכירים, הורג וטובח בבני עמו. זה דבר שצריך לשים לו קץ. לאירופאים יש תפקיד חשוב בזה, כי הם נמצאים בקשרים מסחריים ואחרים עם לוב, ואני גם מקווה וגם מאמין שהוא ייפול, אבל אני לא יודע להגיד באיזה יום זה יקרה".