אלוף גולן: המערכת והתושבים בב"ש פעלו היטב

מפקד פיקוד העורף, אלוף יאיר גולן, סייר במקום נפילת רקטת הגראד בבאר שבע ואמר: הודות להתנהגות התושבים אנו יכולים עכשיו לחייך

חגי הוברמן , כ' באדר תשע"א

האלוף גולן
האלוף גולן
פלאש 90

מפקד פיקוד העורף, אלוף יאיר גולן, הגיע היום לסיור באזור נפילת רקטת הגראד בבאר שבע מאמש. במקום הנפילה אמר אלוף גולן כי "מערכת ההתרעה עבדה והתושבים התנהלו בצורה הטובה ביותר".

אלוף גולן ציין כי "המוכנות של המערכת בשילוב עם מוכנות האזרחים הביאה לכך שלמרות שיש נזק כבד לרכוש, אין נפגעים בנפש. אנחנו יכולים, הודות להתנהגות הנכונה של האזרחים, לעמוד כאן היום ולחייך".

עוד ציין מפקד פיקוד העורף כי הירי נתפס בצה"ל כאירוע נקודתי ולא כ"התפתחות מדאיגה". לדבריו, "התעוררנו הבוקר לבוקר שקט. היו לנו לא מעט לבטים לאיזה בוקר אנחנו הולכים לקום ומה ההנחיות שצריך להעביר לאוכלוסייה. החזרנו מהר מאוד את השגרה לתקנה".

שלשום אמר מפקד מחוז הדרום בפיקוד העורף, אלוף משנה איתן יצחק, כי "צה"ל לא הופתע מהירי, היינו ערוכים ומוכנים. מערכת ההתרעה פעלה והאנשים פעלו כנדרש ובהתאם להנחיות פיקוד העורף". אל"מ יצחק ציין כי האירוע לא התקבל בהפתעה, אלא מתוך דריכות והיערכות. "לא הופתעתי, אנחנו רגילים. כל אירוע הוא הפתעה במצב של שגרה, אך מכיוון שאנחנו חיים באזור הזה במצב של אירועים שבאים אחת לתקופה, אני לא מופתע".

מפקד המחוז ציין כי "לשמחתי המערכת הופעלה, אנשים שמעו ונכנסו למרחבים המוגנים וככה ניצלו חיים. יש נזק לרכוש בלבד, אין נפגעים מלבד נפגעי חרדה. מבחינתנו מדובר באירוע אחד בלבד", אמר אל"מ יצחק.