ועדת שרים לחקיקה אישרה את 'חוק אהובה'

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום את הצעת 'חוק אהובה', לפיו, דוחות הבנקים יונפקו בכתב גדול יותר על מנת שגם קשישים יוכלו לקראם.

תגיות: בנק דו"ח
חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג באדר תשע"א

ועדת שרים לענייני חקיקה אישרה היום (ראשון) הצעת חוק הבנקאות, אשר ידועה בכינויה "חוק אהובה" של ח"כ אילטוב, יו"ר סיעת "ישראל ביתנו".

הצעת החוק נולדה לאחר פנייתה של הגב' אסתי פשין, מנכ"לית שדולת ההייטק לחבר הכנסת אילטוב כ"בקשה לקיום צוואה" של הגב' אהובה הלוי-לוין ז"ל, סבתה של המנכ"לית, אשר במשך שנים רבות ניסתה להוביל לשינוי זה בהתכתבויותיה עם בנק ישראל.

מטרת החוק הינה לעגן את גודל האותיות בדו"חות הבנקים, דבר שיאפשר לאוכלוסיה מבוגרת לקרוא את הדו"חות באופן עצמאי ללא חשיפת פרטי החשבון שלהם לגורמים נוספים.

הצעת החוק נדחתה בעבר, והיום, לאחר ששרת הקליטה, ח"כ סופה לנדבר, הגישה ערר על ההחלטה בועדת שרים לענייני חקיקה, לא היו מתנגדים אך הוחלט כי העניין יהיה בתיאום עם בנק ישראל. הצעת החוק תעלה למליאת הכנסת להצבעה טרומית ביום רביעי הקרוב.

הגב' אסתי פשין אמרה, "אנחנו שמחים שההיגיון גבר ובעקבות הערר שהוגש, הצעת החוק אושרה על ידי ועדת שרים לענייני חקיקה. משפחתנו מודה לח"כ אילטוב על כך שלא ויתר נוכח הסירוב הראשון והמשיך בקידום החוק. אין לנו ספק שהחוק יקודם מהר ויכנס לספר החוקים של מדינת ישראל ובכך יתרום לרווחתם של ציבור הקשישים שאנו חייבים בכבודם".

ח"כ אילטוב: " אני שמח שועדת השרים אישרה את הצעת החוק. אין בלבי ספק כי זהו חוק חשוב אשר יקל על האוכלוסייה המבוגרת ותאפשר את עצמאותה בהתנהלות מול הבנקים".