היום גזר הדין לאליאור חן

בבית המשפט המחוזי בירושלים יוכרע גזר דינו של אליאור חן שהורשע בהתעללות בקטינים והנהגת תלמידיו להתעלל בקטינים.

תגיות: אליאור חן
שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ד באדר תשע"א

הכרעת דין. אליאור חן
הכרעת דין. אליאור חן
פלאש 90

בבית המשפט המחוזי בירושלים יוכרע גזר דינו של אליאור חן שהורשע בהתעללות סדיסטית בילדי משפחה ובהנחייתם של שניים מתלמידיו להתעלל בילדים.

לקראת הכרעת הדין אמר אביהם של הילדים לתקשורת כי הוא מייחל לגזר הדין הכבד ביותר הקבוע בחוק, וזאת בכדי להשיב לילדיו את הביטחון בכך שלא נשקפת להם עוד סכנה מאליאור חן.

נזכיר כי גם כיום, שלוש שנים לאחר התפוצצות הפרשה, נותר אחד מילדי המשפחה, כיום בן 6, בגדר צמח בעקבות המעשים שנעשו בו על ידי חן ותלמידיו.

נזכיר כי בין האישומים בהם הורשע חן: התעללות בקטין חסר ישע, תקיפת קטין חסר ישע הגורמת חבלה חמורה וחבלה של ממש, תקיפה והתעללות פיזית ונפשית.

בהכרעת הדין כתב השופט יורם נועם: "בעדויותם של הילדים והאם, תוארו מזוויות ראייתו של כל עד ועד מעשי ההתעללות והאלימות הקשים והאכזריים, שננקטו כלפי הילדים על ידי הנאשם וחברי הקבוצה. כפי שכבר נקבע, עדויות אלה היו מהימנות ותיארו באופן אמין את האירועים כהווייתם... מעדויותיהם של הילדים והאם הצטיירה מציאות קשה, לפיה נתונים היו הילדים תחת משטר אלים ואכזרי, שהנהיג חן שבגדרו הוכו באופן תדיר ועברו מסכת מתמשכת של התעללות והשפלה".

השופט הוסיף, כי הילדים אף נאלצו לצפות בהתעללות שננקטה כלפי אחיהם, והגדולים מביניהם אף נדרשו בעל כורחם לשתף פעולה עם הנאשם. "מעשי האלימות וההתעללות המחרידים, שנמשכו על פני שבועות ארוכים, בוצעו הן בבית המשפחה והן בביתו של הנאשם, והם נתנו את אותותיהם בכל אחד אחת משמונת הילדים אשר נושאים עמם צלקות עמוקות, נפשיות וגופניות", כתב השופט.