בן ארי: אהרונוביץ' מפקיר את יפו

רגע לפני הצעדה ביפו מסביר ח"כ בן ארי את מניעי הצעדה: יש אישים כמו השר לביטחון פנים המעדיפים לטמון ראש בחול.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ו באדר תשע"א

בן ארי: אהרונוביץ' מפקיר את יפו -ערוץ 7
הופקרה? יפו
פלאש 90

ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי הצפוי להוביל הבוקר את צעדת הדגלים של תנועת ארץ ישראל שלנו ביפו מתייחס זמן קצר לפני שהצעדה אמורה לצאת לדרך לסיבות שהביאו את הפעילים לערוך אותה דווקא ביפו "זה לא סוד שבחודשים האחרונים התגברו מעשי האלימות וההטרדה נגד יהודים ביפו והשיא התבטא בהפגנה של כאלף מאנשי התנועה האיסלאמית שהניפו דגלי אש"ף, קראו קריאות נגד מדינת ישראל וצעקו שברוח ודם הם יפדו את יפו".

לדברי בן ארי "יש אנשי ציבור המבקשים לטמון את הראש בחול ולהתעלם מבעיות קיומיות, כך לדוגמא השר לביטחון פנים, אהרונוביץ שהגיע ממפלגה שהבטיחה שמילה זו מילה אך הוא מפקיר את יפו כמו גם את שאר הערים המעורבות במדינת ישראל".
 
בן ארי התייחס גם לעשרות תלונות של תושבים מיפו שמגיעות ללשכתו תלונות החושפות מציאות קשה ביותר של השפלה ופגיעה ביהודי העיר: "במהלך הצעדה נאמר לאנשי התנועה האיסלאמית אתם לא רצויים, לכו לחבר שלכם קדאפי, בעלת הבית האמיתית על יפו היא מדינת ישראל".
 
ראש תנועת ארץ ישראל שלנו ברוך מרזל הגיב בערוץ 7 על הקשיים שהערימה משטרת ישראל בדרך לאישור הצעדה :"חודש שלם הם משכו אותנו ולא נתנו לנו אישור וכשכבר נתנו הם פגעו פגיעה אנושה בחופש ההפגנה ושלחו אותנו להפגין בחוף הים. עצוב שזו משטרה שמי ששולט בה הוא שר מטעמו של ליברמן.  מה שהם לא ידעו זו העובדה שאיתמר בן גביר הכין עתירה לבג"צ מבעוד מועד, ושהיה לנו ברור שאם הם מנסים לצמצם את חופש הביטוי לוקחים אותם לבית המשפט. בדיעבד אמנם הם הפנימו את המסר ואפשרו לנו להלך ברחוב יפת, אך מדהים שמה שמותר לשמאלנים ולערבים, אנחנו יכולים לקבל רק אחרי עתירה לבג"צ".
 
ואילו דובר התנועה, איתמר בן גביר, ביקש להתייחס לדברים של מספר חברים בגרעין התורני שיצאו נגד תהלוכת הדגלים ואמר: "יש לנו כבוד רב לאנשי הגרעין ולעשיה הברוכה שלהם אך  האמת היא שהרעיון להפגנה נולד מתלונות שקיבלנו גם מחלק חברים בגרעין שסיפרו שהמצב בלתי נסבל ובלתי אפשרי. אני מבין את הטענות של חלק מאנשי הגרעין  על פגיעה בדו קיום אך מצטער לבשר להם  שאין דו קיום ביפו עם אנשי התנועה האיסלאמית המבקשים להפוך את העיר לחלק ממדינת פלשתין, המאבק שלנו הוא מאבק ציבורי, מאבק לאומי, וברור לנו שאם נשתוק תוך כמה שנים המציאות ביפו תהיה מציאות של אסון. הצענו לאנשי הגרעין שבחודשים הקרובים נעבור ליפו ונאבק עבורם מול מי שמבקשים להטריד אותם, מול מי שמבקשים לפגוע בעם ישראל, אסור לשתוק, שקט הוא רפש ומי ששותק כאשר מניפים דגלי אשף ביפו או מטרידים בנות צעירות שלא יתפלא שההטרדות יגיעו גם לבית שלו".