לקראת כנס ירושלים השמיני שייערך בימים שלישי ורביעי, ט'-י' באדר ב' תשע"א, 15-16 במרץ 2011, ערוץ 7 שוחח עם ח"כ אורי אורבך מסיעת הבית היהודי, בנושא הפאנל בו יהיה שותף - "תקשורת ויהדות – האם לעיתונאי הדתי יש נאמנות כפולה?".

"אני לא רואה סתירה בין תקשורת ליהדות, כמו שאני לא רואה סתירה בין חקלאות או בנקאות ליהדות", מסביר אורבך, "הדילמה היא, למי המחוייבות האם להלכה או למחוייבות המקצועית שלך".

ח"כ אורבך טוען כי החכמה היא לשלב בין השניים ולא להגיע להתנגשות, "הבעיה העיקרית היא שהתקשורת המודרנית מסמלת את החיים הליברלים, המתירנות והתחרותיות, שהסגנון היהודי לא כל כך משתגע עליהם. החכמה היא להביא כמה שפחות את הדברים להתנגשות ולהביא את העולם הדתי שלך לתוך העולם המקצועי כך שלא יישחק".

האם איש תקשורת דתי זה להיות סוכן כפול? ארובך טוען שדווקא כן, אבל במובן הנכון של המושג, "כשהייתי בתקשורת היתה לי תחושה של סוכן כפול, בתקשורת הייתי הסוכן של היהודי, הדתיים, וכשבאתי לקהילה שלי הייתי צריך להציג את הדילמות התקשורתיות. זו לא נאמנות שהיא בתחרות אלא נאמנות לפרקטיקה מקצועית ולעולם הדתי".

"מי שלא כל היום עסוק בחיבוטי קבר יכול להסתדר יופי עם שני העולמות האלו. זה שמחפש את הקשיים זה יותר תכונת אופי של האדם, יותר מאשר צדיקות"

"האם להופיע בתכנית שמוקלטת ומשודרת בשבת?", מביא אורבך את  אחת הדילמות כאיש תקשורת דתי, "לא השתתפתי למרות שהפסדתי הרבה דברים שקוסמים לי אילו היו באמצע השבוע, אבל היה נראה לי לא שייך. אחר כך אתה מתרגל לזה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו