עמידרור: "הארץ" מנהל נגדי מסע אנטישמי

האלוף במיל' יעקב עמידרור מאשים את עיתון "הארץ" במסע רדיפה אנטישמי כלפי חובשי הכיפות.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו באדר תשע"א

עמידרור: "הארץ" מנהל נגדי מסע אנטישמי-ערוץ 7
עמידרור
פלאש 90

האלוף יעקב עמידרור מאשים את עיתון "הארץ" במסע רדיפה אנטישמי כלפי חובשי הכיפות. עמידרור ציין כי מסע הרדיפה החל בגיליון שבת בו מנה הארץ את חובשי הכיפות מסביב לראש הממשלה.

"במשך שנים פעלתי למען בטחון ישראל בשבתות כימים רגילים. והיום מישהו מרשה לעצמו להטיל ספק במועמדותי לתפקיד בטחוני בגלל היותי שומר שבת.  במשך תקופה ארוכה נשמרו ציטוטים שבם נטען כלפי אמירות שנאמרו על ידי בפורום מצומצם של 20 איש , והם עולים רק כעת, זה נראה לך מיקרי שאל עמידרור את המראיין ירון דקל בקול ישראל.
 
הבוקר דיווח הארץ כי עמידרור, המועמד למשרת ראש המועצה לביטחון לאומי, סבור כי על חייל צה"ל להרוג כל מי שמפריע לו בביצוע המשימה. את הדברים אמר עמידרור בכינוס של המכון הישראלי לדמוקרטיה לפני שנה. עמידרור דיבר במושב "ערכים לאומיים בצה"ל", ואמר כי "חייל שלא יסתער כשיאמרו לו : קדימה' כי הוא אומר שנהרגו שני חיילים מימיני ושני חיילים משמאלי, אז אני לא קם, במערכת צבאית נורמלית צריך להכניס לו כדור בראש ובמערכת ליברלית צריך להכניס אותו לבית סוהר".

לדברי עמידרור "היה דיון במטכ"ל בנושא כבוד האדם אחרי ש (אהרן) ברק הפיח רוח במפרשי הביטוי. אמרתי שאסור ליפול לטרנד שמוביל ברק, כי הסיבה שהצבא צריך לתת כבוד לאדם היא אחרת לגמרי, והיא שסמרטוטים לא מסתערים. הערך הזה היה צריך להיות לפני ברק ואחרי ברק. בצבא מי שסמרטוט לא יסתער, ומי שאין לו כבוד לא יסתער. ומי שאין לו כבוד הוא סמרטוט".