חוק "אהובה" אושר פה אחד בקריאה טרומית

מליאת הכנסת אישרה פה אחד, בתמיכת 22 חברי כנסת, את הצעת החוק הבנקאות – קביעת גודל מזערי לאותיות בדוחות בנקאיים לאזרח ותיק.

תגיות: בנק
שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ו באדר תשע"א

סניף בנק. אילוסטרציה
סניף בנק. אילוסטרציה
פלאש 90

מליאת הכנסת אישרה פה אחד, בתמיכת 22 חברי כנסת, את הצעת החוק הבנקאות – קביעת גודל מזערי לאותיות בדוחות בנקאיים לאזרח ותיק, אשר ידועה בכינויה "חוק אהובה" של ח"כ אילטוב, יו"ר סיעת "ישראל ביתנו".

ח"כ אילטוב יזם את הצעת החוק הנ"ל, לאחר פנייתה של הגב' אסתי פשין, מנכ"לית שדולת ההייטק לחבר הכנסת אילטוב כ"בקשה לקיום צוואה" של הגב' אהובה הלוי-לוין ז"ל, סבתה של המנכ"לית, אשר במשך שנים רבות ניסתה להוביל לשינוי זה בהתכתבויותיה עם בנק ישראל.

מטרת החוק הינה חיוב הבנקים לעשות שימוש בגודל אותיות סביר בדו"חות הבנקים אשר נשלחים לאוכלוסיה מבוגרת, וזאת על מנת לאפשר לאותה אוכלוסיה עצמאות בניהול חשבונות הבנקים שלהם ללא צורך  בחשיפת הפרטים לגורמים נוספים.

אסתי פשין, אשר נכחה בעת ההצבעה באולם המליאה, אמרה כי "זהו רגע מרגש עבורי ועבור משפחתי, אשר מסמל את ניצחונה של סבתי ז"ל, אישה קטנה מירושלים, על הבירוקרטיה. אנחנו אסירי תודה לח"כ אילטוב שהרים את הכפפה ויצג נאמנה את קולו של האזרח לרווחת הקשישים".

לדברי ח"כ אילטוב, "אני שמח שהצעת החוק עברה בקריאה טרומית. חוק זה הינו חוק חשוב, אשר יתרום לעצמאותם ורווחתם של האזרחים המבוגרים. הנני מתכוון להמשיך ולפעול בנחישות עד להכנסתו חוק זה לספר החוקים של מדינת ישראל".