פרופ' דרור: דרושה מנהיגות מזן חדש

פרופ' יחזקאל דרור, מבכירי מדעני המדינה בישראל וחבר ועדת וינוגרד, טוען בספרו החדש כי ללא מנהיגות מזן חדש נשקפת סכנה לעתיד ישראל.

תגיות: ישראל
חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז באדר תשע"א

פרופ' יחזקאל דרור, השיק השבוע בכנסת את ספרו "מנהיג תהיה לנו! - מורה נבוכים למנהיג מכונן יהודי – ציוני", בהוצאת ידיעות ספרים ובתמיכת המועצה הציונית בישראל, בטקס חגיגי בהשתתפות חברי כנסת ואישי ציבור.
 
פרופ' יחזקאל דרור סיפר על הספר בראיון לערוץ 7, "כדי לספר על הספר צריך לקרוא אותו, הספר הוא 815 עמודים, מי שלא מוכן לקרוא ספרים רציניים לא ראוי להיות מנהיג במדינת ישראל במאה ה- 21. לקח לי לכתוב את הספר במשך שנתיים אך אפשר להגיד   שכל החיים אני עוסק בזה. הספר הוא ארוך ומקצועי ולדעתי כל מנהיג וצעיר השואף למנהיגות צריך לקרוא אותו, אני מקווה שחברי הכנסת יקראו אותו כדי לשפר את תפקודם".

"הספר נכנס להוראה אונברסיטאית, אני רואה בקהל הסטודנטים דור חדש ישוכל להצמיח את המנהיגות הדרושה למדינת ישראל, לדעתי הטובים ביותר לפוליטיקה, יש יתרון לנסיון ויש יתרון לפולטיקאי צעיר ועוד לא שבוי במסוסכמות", הוסיף.

במענה לשאלה מה יש לך לומר על המנהיגות בישראל? ענה דרור כי "כמו במדינות אחרות רק אצלנו זה יותר קריטי, המנהיגות בישראל דורשת שיפור רב, הספר הוא תרומה צנועה לשיפור המנהיגות".

יו"ר המועצה הציונית בישראל, חבר הנהלת ההסתדרות הציונית העולמית, דרור מורג, שתמך בהוצאת הספר אמר לערוץ 7, " אני מקווה שהספר יעודד את הדור הצעיר לפולטיקה, ומקווה שגם המנהיגים הנוכחים ילמדו ממנו".