תמיכה בנטורי קרתא באליאור חן

"לזעזע כל יצור אנוש נוכח והתרת דם ציבור החרדי הטמונה תחת גזר דין מרושע זה", נכתב בגיליון נטורי קרתא על הכרעת דינו של אליאור חן.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ט באדר תשע"א

אליאור חן
אליאור חן
צילום: פלאש 90
דמותו של אליאור חן שהורשע בהתעללות בילדי משפחת חסידיו ונשלח ל-24 שנות מאסר זוכה לדעות חלוקות בנטורי קרתא, בין השאר גם דעות מזועזעות מגזר הדין שהושת עליו.
 
במסגרת גיליון 'משמרות היהדות' של אנשי הקבוצה תקפו עורכי הגיליון פסקי דין מהעבר וכאלה הצפויים להתפרסם בתקופה הקרובה בבתי המשפט הישראליים נגד נאשמים מקרב הציבור החרדי. בין השאר התייחסו לפרשות שונות, בהן גם פרשת אליאור חן, בהן מעורבים נאשמים או חשודים מהציבור החרדי.
 
"נמס כל לב ורפו כל ידיים מהגזירות הנוראות המאיימות עלינו בימינו אנו, אחר עבור יותר משישים שנה אשר עם ישראל נמצאים תחת סבל עול גזירת השמד הציוני, כאשר בימים אלו הגיעה מעשיהם וגזירותיהם למלוא הרשעות והאכזריות - שעד היום טרם נשמע כמוה!", נכתב בראשית הפרק שהתייחס להכרעות הדין.
 
באשר לאליאור חן נכתבו דברי זעזוע על ש"חרצו בבית המשפח הציוני גזר דין על הר"ר אליאור חן הי"ו לעשרים וארבעה שנות מאסר תחת מסווה של עבירות פליליות, נורא ואיום!!! עלילת דם מרושעת - "עשרים וארבעה שנות מאסר?!" - דבר הראוי לזעזע כל יצור אנוש נוכח הפקרת והתרת דם ציבור החרדי הטמונה תחת גזר דין מרושע זה (וכ"ז בסיוע הני דמתקריין רבנים, שעזרו למסרו ולהסגירו תחת ידיהם הרצחניות, בשעה שברח למדינות רחוקות), כשבפעולות אלו מגלים בעליל כי אך ורק מתוך שנאה יוקדת לציבור הנאמנים לה' ולתורתו באים גזירות ושמדות אלו".
 
דבריהם על הסגרת אליאור חן מתייחסות לקהילה היהודית בברזיל שכזכור אצלה ביקש חן למצוא מסתור מהמשפט הישראלי, אך על פי הכרעת רבני וראשי הקהילה הוסגר לישראל.
 
יצוין כי בעקבות הדברים שפורסמו כאמור בגיליון 'משמרות היהדות' מיהרו אנשי נטורי קרתא לפרסם מייל פנימי ובו הביעו הסתייגות מהדברים וכתבו כי "הננו להעיר בזאת שהדברים המובאים לגבי "אליאור חן" בגיליון משמרת היהדות אינם כלל ועיקר על דעת הכל. ורבים הם בקרב מחנה היהדות החרדית הרואים באיש זה נבל ובן בליעל, רשע וגס רוח".