סוללות אצבע רגילות או נטענות הן שותפות לדרך של כל אדם מודרני, שהופכות את דרך חייו גם למוארת, מונעמת במוסיקה טובה או כל שימוש אחר. למעלה מ-20 שנה מראה הסוללות כמעט ולא השתנה ולמרות זאת המעצבים לא פוסקים מלהפתיע מסוגים ועיצובים שונים למראה המוכר.

עבודת כפיים

סוללה ידנית YANKO DESIGN

סוללה זו כוללת בתוכה מנוף קטן שצריך לסובב בכדי להטעין את הסוללה.

סולל בונה

סוללה זו מורכבת משני חלקים עם קפיץ בתוכה, שצריך לסובב בכיוונים שונים בכדי להטעין.

סוללות ספורטאים

בכדי להטעין סוללות Pushup Mint Battery נדרש מאמץ של אצבעותכם. בעזרת האצבעות אתם גורמים לדמויות לעבור ל"מצב 2" או שכיבות שמיכה בעגה הצבאית, כך טוענים את הסוללות.

מלכודת אור השמש

סוללות Light Catcher (תופס האור) הן כמעט תמידיות בעזרת האנרגיה המתחדשת של השמש. כל הכיסוי החיצוני של הסוללה שקוף ובתוך הליבה מצוים קולטי שמש זעירים. מספיק להותיר למעט זמן קצר את הסוללות בשמש בכדי לקבל סוללות מוכנות לפעולה.

בדיאטה

 

מעצב יפני ידוע, מק פונמיזו (Mac Funamizu), הציע את הקונספט שלו למדידת רמת טעינה של סוללה. סוללות באבטיפוס של Hungry Batteries מאבדות מן המשקל ונראות "מרזות" ככל שמאבדות מן המטען. בפועל סוללות "שמנות" מוכנות לפעולה, ו"רזות" זקוקות לטעינה מיידית.

בטריה עם פנס

מי אמר שסוללות צריכות להיטען באנרגיה ע"י מכשירים אחרים? סוללה יכולה להיות בעצמה גדג'ט מוכיח המעצב לו יי שעיצב את הקונספט «Battery Light» שמציידות סוללות בפנס לדים קטן.

שקע ותקע

מי שלא רוצה להטריח עצמו בחיפוש מטען ועדיין רוצה להטעין את הסוולות שלו מרשת החשמל הביתית המעצבים  Qian Jiang ו- Yiying Wu ייצרו את סוללת «IF-battery» שכוללת תקע מובנה בגוף הסוללה.

USB בטריות

כאן הכל לכאורה פשוט -  USBCELL הן סוללות נטענות בעזרת כניסת USB במחשב.

סוללות מפימו

סוללות מגיעות לרוב בשלל צורות וגדלים. בכדי לשנות את תצורת הסוללה נועד קונספט בשם AtoD. דפנות סוללה בנויות מפלסטיק גמיש וקל לעיצוב, כך שמספיק ללוש את גוף הסוללה בכדי להתאים את הגודל ל-AA או AAA או אפילו C.

תטעין מלח פלפל

סוללות לא תמיד חייבות לצבור בתוכן אנרגיה. סוללות Salt&Pepper Cell למשל נועדו לטעון את ... האוכל של המשתמש במלח ופלפל. מדובר  בעיצוב מרשים של מלחיה ופלפלת בצורת שתי סוללות מוכנות לפעולה.

נתקלת בעוד המצאות דומות לסוללות ביתיות, שתפו אותנו.