עמידרור יעמוד בראש המל"ל

למרות קמפיין השמאל: ראש הממשלה החליט למנות את האלוף במיל' יעקב עמידרור לעמוד בראש המועצה לביטחון לאומי.

תגיות: עמידרור
חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' באדר ב תשע"א

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע היום שהחליט למנות את אלוף במיל' יעקב עמידרור לעמוד בראש המועצה לביטחון לאומי. הוא ייכנס לתפקידו לאחר חפיפה מסודרת עם ראש המועצה לביטחון לאומי היוצא, ד"ר עוזי ארד.

עמידרור החל את שירותו הצבאי כלוחם בצנחנים בשנת 1966. מאז מילא שורה רחבה של תפקידי מודיעין ושמש כמזכיר הצבאי של שר הביטחון וכמפקד המכללות.

לאחר שהשתחרר מצה"ל המשיך לתרום לביטחון המדינה בתפקידים שונים ובהם כחבר בוועדת מרידור לגיבוש תפיסת הביטחון של ישראל וכיו"ר צוות הבדיקה שמינה הרמטכ"ל לחקר פעילות המודיעין במלחמת לבנון השנייה. לאחרונה שימש סגן נשיא של מכון לנדר בירושלים (מרכז אקדמי).

עמידרור פרסם עד היום שני ספרים בתחומי הביטחון והמודיעין וכן מאמרים בכתבי עת מקצועיים המשמשים גם צבאות זרים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ציין שעמידרור אינו חושש להביע את דעתו המקצועית. הוא בעל ידע רב וניסיון מצטבר בתחומי צבא, ביטחון ואסטרטגיה. "הוא ימשיך להוביל את המועצה לביטחון לאומי כגוף מרכזי בקביעת המדיניות הלאומית והביטחונית של מדינת ישראל".

מינויו יובא לאישור הממשלה לאחר אישור ועדת המינויים בראשות נציב שירות המדינה.

בימים האחרונים ניסו ארגוני השמאל הקיצוני וכלי התקשורת לטרפד את מינויו של עמידרור בשל היותו חובש כיפה ומזוהה עם עמדות ימניות. עמידרור בראיון שהעניק לכלי התקשורת תקף את המסע התקשורתי נגדו וטען כי מדובר בשפיכת דמו.