שופט בית משפט המחוזי בירושלים, צבי סגל גזר 6 שנות מאסר בפועל ו-18 חודשי מאסר על תנאי, על כעיד פטאפטה, בגין ירי על תושבים יהודים בסילוואן.
 
בכתב האישום שהוגש לפני כתשעה חודשים, תואר האירוע, "באותו לילה, הצטיידו עיסא וכעיד באקדחים שהיו מוסלקים בביתם של כעיד והנאשם וטענו את מחסניות האקדחים בכדורים. מספר שעות לאחר מכן, הוביל הנאשם ברכב את עיסא וכעיד מביתם של הנאשם וכעיד לכיוון הר "שרם אלשייח" סמוך למסלול הנסיעה המשוער של הג'יפ. לאחר כשעה, כשחלף ג'יפ הליווי בסמוך אל עיסא ואל כעיד, שלפו השניים את אקדחיהם, כיוונו אותם אל הג'יפ וירו בכוונה להמית את נוסעי הג'יפ. מאקדחו של עיסא נורו 11 כדורים שפגעו לאורך הדופן הימנית של הג'יפ, ומאקדחו של כעיד לא נורו כדורים בשל מעצור. כתוצאה מן הירי חדרו מספר כדורים אל הג'יפ, המאבטח דוב ויזל שישב בג'יפ נפצע ברגלו ונזקק לטיפול רפואי ולג'יפ נגרם נזק".

תושבי 'בית יונתן' בכפר השילוח הגיבו הערב לפסק הדין, "אנו חשים זלזול עמוק בחיי היהודים במזרח ירושלים מצד בתי המשפט והפרקליטות. דבר זה מצטרף לעובדה שבכל יום משחררים בבתי המשפט פורעים ומתקיפים ללא דיונים ושמעותיים וללא עונשים".

עוד נכתב בתגובה כי "כיום, בכל יום מותקפים יהודים בבקבוקי תבערה אבנים וגולות. מעשה שכזה נותן רוח גבית לטרור".