אנשי רוח מהשמאל נגד מינוי עמידרור

אנשי רוח מהשמאל הקיצוני הביעו דאגה על רקע החלטתו של ראש הממשלה למנות האלוף במילואים יעקב עמידרור לראש המל"ל.

תגיות: עמידרור
עוזי ברוך - ערוץ 7 , ג' באדר ב תשע"א

אנשי רוח מהשמאל נגד מינוי עמידרור-ערוץ 7
עמידרור
פלאש 90

אנשי רוח ואקדמיה מהשמאל הקיצוני מוחים על החלטתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למנות את האלוף (מיל') יעקב עמידרור, לראש המטה לביטחון לאומי הבא.

"קביעתו של עמידרור: 'בחייל שפוחד להסתער - בצבא נורמלי - צריך לתקוע כדור בראש', הינה בלתי חוקית בעליל. קביעה זו פוסלת אותו לכל תפקיד ציבורי, ובוודאי לתפקיד בטחוני-מדיני רגיש", הם כתבו.

"אין מדובר כאן בפליטת פה או בדברים שהוצאו מהקשרם. צפייה בהקלטת הווידיאו של הדברים – היא מצמררת....קביעה זו נוספת לשלל דעותיו המסוכנות של עמידרור ש'החילונים הם גויים דוברי עברית'; שצריך לכבוש את עזה ולהישאר בה עשר שנים; וש'צבא צריך להרוג כל מי שמפריע לו'.

"תפיסותיו של עמידרור ממקמות את עולמו לא רק בצד הפשיסטי של שנות ה-30, אלא נראות כהעתק לעולם הטרור-הפנימי של הסיקריקים – עולם שהביא, בדם ואש, לחורבן בית שני. לימינו, נראה שהמדובר ביצירת ציר ליאור-עמידרור, שמאיים ליישם בשם ישראל את 'תורת המלך', ולאפשר פגיעה קטלנית בילדים פלסטינים כמו-גם בנערים ישראלים מהססים".

אנשי השמאל הוסיפו, "המינוי הבלתי מוסרי והבלתי סביר בעליל של עמידרור ליועצו הביטחוני-מדיני הקרוב של נתניהו מוכיח שוב שאין להאמין לאף מילה של בנימין נתניהו. שפתיו מבטיחות שלום, כשידיו מבעירות אש".

חבר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אריה אלדד מהאיחוד הלאומי, אמר בתגובה "השמאל הקיצוני, האנטי ציוני בישראל היה היום בוודאי פוסל גם את דוד המלך מלכהן כמלך ישראל, ואת יואב מלהיות שר צבאו, כיוון שכל מה שמנחה את קבוצת אנשי השמאל הקיצוני הוא התנגדותם הנואשת לכל מה שמייצג את המילה פטריוטיות אי אפשר להתייחס להתנגדותם ברצינות, אלא לתייק אותה במגרה השמורה למכתבי השטנה של אויבי ישראל".

ח"כ עתניאל שנלר מקדימה אמר "דרכו של השמאל  הישראלי הקיצוני, אשר מרעיל בדרך קבע את בארות השנאה בעם, הוא הנושא באחריות לכישלון תהליכי השלום עד כה. מכתבם החתום של נציגי השוליים הרעיוניים בחברה הישראלית, רק מחזקת את התבונה בבחירתו של האלוף (במיל) עמידרור. אני סמוך ובטוח כי יכולותיו של האלוף עמידרור בחשיבה האסטרטגית יהיו לנכס בכל הקשור לתהליך המדיני ופתרונו דרך הסכמה לאומית".

תנועת נאמני תורה ועבודה בירכה את המינוי של עמידרור, "הניסיונות לפסול איש מקצוע על בסיס הכללה הינה דבר שאינו ראוי מימין ומשמאל. נדמה שבמקרה זה יש שאינם יודעים להבחין בין בעלי זקן וכיפה המחזיקים בדעות ימניות לבין אנשים סהרוריים", נכתב בהודעת התנועה.

עוד הוסיפו כי "הניסיון לחבר בין עמדות מדיניות סבירות מכל צדדיה של הפוליטיקה, לבין מוסריות, עלולים להביא דווקא לזילות המאבק במעשי גזענות או אלימות. נדמה שחורבן בית שני היה דווקא בגלל אלו שלא היו סבלנים לדעות אחרות, ביצעו הכללות מיותרות ולא ידעו להבחין בין עיקר וטפל בהתבטויותיהם של אנשים".

מנכ"ל הפורום המשפטי למען ארץ ישראל אמר הערב, "יש כת קטנה ואטומה של מי שמכנים עצמם משום מה אנשי רוח, שחושבים שהמוסר בכיסם והערכים נכתבו במאמרים שפירסמו בעיתונים. לו היה המינוי של היועץ לביטחון לאומי תלוי בשולמית אלוני היא היתה ממנה את הדלאי למה ליועץ ואת אמא תרזה לרמטכ"ל".