מארגון גרינפיס נמסר בתגובה לדיווחים כי חומרים רדיואקטיביים נפלטו מתחנת הכוח הגרעינית בפוקושימה, וכי אותרו רמות גבוהות של קרינה בסביבת הכור, כי "המחשבות והדאגה שלנו נמצאות עם העם היפני שמצוי בשעת משבר קשה בעקבות רעידת האדמה, הצונאמי והמשבר הגרעיני אליו נקלעה יפן. ברגעים אלו על השלטונות במדינה להתמקד בהגנה על התושבים ומניעה של דליפה רדיואקטיבית נוספת".

בגרינפיס מציינים, כי "המצב מתפתח במהירות בפאקושימה ודבר אינו ברור עדיין לחלוטין. מה שאנחנו יודעים בוודאות הוא שנפלט לאוויר חומר כימי מסוכן, צזיום 137, אשר מהווה סיכון בריאותי משמעותי. מדובר בחומר שהיה בין הגורמים לנזקים הבריאותיים החמורים ביותר באסון צ'רנוביל. החומר הזה מסוגל להישאר במערכת האקולוגית ובשרשרת המזון במשך כ-300 שנים".

לדבריהם, "הכור בפוקושימה עדיין לא יצא מכלל סכנה של היתוך ליבת הכור. ישנה סכנה ממשית כי ענן יוד מהתחנה יפיץ במהירות את הקרינה הרדיואקטיבית על פני עשרות קילומטרים לכל הפחות. השלטונות יכולים להגן על האוכלוסייה על-ידי פרסום קריאה ברורה ומידית לתושבים להישאר בבתיהם".

בגרינפיס תוהים, "כמה אזהרות עוד צריך כדי להבין שכור גרעיני משמעו סכנה תמידית וחמורה? תעשיית הגרעין ממשיכה לזרוע חול בעיני הציבור ולטעון שדבר לא יכול לפגוע, לשבש או לסכן כורים אלו. רעידת האדמה ביפן רק מוכיחה כי תעשייה זו היא חסרת אחריות, מסוכנת כאין כמותה והרסנית. הסכנה בכורים גרעיניים נותרה בעינה – אם זה כתוצאה מאסון טבע, כוונת זדון או טעות אנוש. בכל אחד מהמקרים מדובר במחיר כבד מנשוא".

בגרינפיס קוראים בעקבות המצב, "לשים קץ לתעשייה זו ולהתקדם בצורה בטוחה לעבר אנרגיות נקיות, זמינות ומתחדשות דוגמת אנרגיה סולארית, רוח או מים. רק  לאחרונה התבטא שר התשתיות, עוזי לנדאו, בדבר כוונתו לבנות גם בישראל כורי חשמל גרעיניים. ארגון גרינפיס סבור שמקרה מבחן זה הינו הוכחה מספקת עבורו כי יש לגנוז תוכניות אלו לאלתר, ולדאוג לביטחון התושבים ולעצמאות אנרגטית כתוצאה מהשקעה באנריגה נקייה, זמינה ומתחדשת".