העיתונות שמאלנית - אז מה עושים? יוני קמפינסקי

המושב השני של כנס ירושלים הנערך בבירה עסק בנושא "תקשורת ויהדות – האם לעיתונאי הדתי יש נאמנות כפולה?". הדובר הראשון במושב היה ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) שהיה בעברו איש תקשורת, "תמיד שואלים על ההתנקשות דווקא על עיתונאים, לא שמעתי ששואלים בנקאי על התנקשות שלו מול ההלכה".

"כל עוד אתה שומר על כללים מקצועיים מסויימים, זכותך ואפילו חובתך להיות עיתונאי ודתי כמו עיתונאי ערבי ועיתונאית אשה, אפילו זה הופך אותך לעיתונאי טוב".

מנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר אמר, "כל אדם נמצא בקונפליט, בין אם הוא דתי או חילוני. אני לא מתבייש להביא בתקשורת לידי ביטוי את הערכים שלי, אני מבין שיש אנשים שונים שחושבים אחרת ממני וצריך לדעת לשקלל בין הדברים, אבל אני לא מתכחש לעולם שאני בא ממנו".

"בעייני השבת היא ערך משמעותי ולאו דווקא שאני אדם דתי, אז לא יכול להיות שתכניות של שבת יהיו תכנית רגילות כמו בשאר הימים".

"אם אני חושב ששירות בצה"ל הוא משמעותי אדרוש לעשות סרט על ההשתמטות החילונית ולא רק החרדית".

עורך העיתון 'בשבע', עמנואל שילה, אמר "כל עיתונאי נאמן לערכיו וגם העיתונאי הדתי. עברנו את הזמן שיש דיווח אובייקטיבי, אלא שאני מצפה לשני דברים, הראשון הוא שההטיה תהיה על שולחן, כשמזכירים את 'בשבע' תמיד אומרים 'העיתון הימני, הדתי', אך כשמדברים על 'מעריב' או 'ידיעות' לא אומרים העיתון השמאלני".

"דבר שני", אומר שילה, "גם האמת היא ערך גם אם היא מתנגשת עם האידיאולוגיה שלי".

אבישי בן חיים אמר, "אנחנו כתבי נישה ברשתות תקשורת", בתגובה אמר ח"כ אורבך, "אם תחשוב שאתה כתב נישה אז תישאר כתב נישה. אתם רוצים שהבכירב תכניות יהיה לא רק דתי אלא דתי משלנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו