במושב השלישי של כנס ירושלים השלישי העוסק בנושא "מיקסום כוחו הפוליטי של הציבור הדתי – בפיזור או באחדות?", אמר ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) "אם הייתי במפלגה דתית לא הייתי יכול להעביר את החוקים בעניין תרומת אברים או הועדה לבחירת דיינים, כמו שאעשיתי דווקא בגלל שאני במפלגה חילונית".

"אפור זה לא בדיעבד, פשרה של הרמב"ם זה לא בדיעבד, כציוני דתי, שביל הזהב, הפשרה, הם לכתחילה, מפלגה סקטוריאלית זה כשל ודווקא מהביחד נצליח".

ח"כ יעקב כ"ץ - כצל'ה (האיחוד הלאומי) אמר, "אנחנו צריכים לחשוב בצורה מהפכנית, נשארו גיבורים בעם ישראל בעלי חזון ובגלל שהם כך הם מפוצלים, אני לא מרזל ולא שנלר אך צריך למצוא את הדרך להתחבר. אחר שנתיים של עבודה אני אומר נכשלתי שלא הצלחנו להתאחד. אם זה אפשרי אני לא יודע אך זה הכרחי ועל פי הסקרים שעשינו לאחרונה נקבל יחד 15 מנדטים ואם נצליח נוכל להיות עוד 20 שנה שרי הבטחון והחוץ".

ח"כ לשעבר, ניסן סלומיאנסקי אמר "אם אנחנו רוצים לקדם את תפיסת העולם של הציונות הדתית, אנחנו חייבים להיות יחד ורק אז נצליח.  אם נהיה גדולים מאוד נשפיע ונוביל. עם כל הפיזור הזה לא הגענו לא לשבת לא לחינוך ולא לארץ ישראל. הציבור שלנו לא פשוט והוא אידיאולוגי והיום הוא הגיע לנקודה שהוא לא יסבול פיצולים ואם נהיה מפוצלים הוא ירעה בשדות זרים. המרחקים אצלנו הם כלום כמעט אז מה הבעיה שנלך יחד? וכהציבור יראה את האיחוד הוא ילך איתנו".

לגבי המהלך של משה פייגלין בליכוד אמר סלומיאנסקי, "אי אפשר לגנוב בדמוקרטיה, הראיה שכמה שנים פייגלין מנסה והוא לא מצליח להשתלט על מפלגה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו