אלימות נגד מפגינים בעקבות הפיגוע

ארגון זכויות האדם ביש"ע הגיש תלונה נגד קצין במג"ב שפרק את זעמו ותקף ללא הצדקה  מפגינים שעמדו בצומת הטי בסמוך לבית אל, ומחו על הרצח המזעזע של משפחת פוגל בליל שבת.

מסרט שצולם במקום ניתן לראות שההפגנה היתה שקטה ובלתי מזיקה לחלוטין. לפתע, ללא כל הצדקה, התנפל עליהם קצין מג"ב, סנ"צ אלי צפרי. הוא בעט באחת הנערות, היכה נמרצות את אחיה, ואז התנפל בחמת זעם על צעיר נוסף: משך באופן ברוטאלי בפאותיו, וחנק אותו עד לאיבוד ההכרה. הבחור חסר ההכרה נפל ארצה ונפצע בסנטרו.

אל מול המצלמות, המשיך סנ"צ אלי צפרי להשתולל בחמת זעם חסרת כל הצדקה. עובר אורח שעבר במקום ניסה להרגיע את הרוחות, וזכה אף הוא לנחת זרועו של סנ"צ צפרי, אשר הפיל אותו ארצה, חנק אותו באמצעות הברך (ברך לוחצת על דרכי הנשימה) ומשך בשערותיו ובפאותיו.

כל שלושת האזרחים שהוכו, נעצרו במעצר שווא בהוראתו של סנ"צ צפרי. שלושתם מסרו כבר גרסאות במשטרה (תחנת שער בנימין), ושוחררו עוד באותו היום. הם לא הובאו אפילו בפני שופט.

יו"ר אירגון זכויות האדם ביש"ע אורית סטרוק אמרה: "שוב אנו נחשפים לניצול הכוח שהחוק מקנה לשוטרים לפריקת זעם מיותרת. אפשר לראות בבירור שלא הייתה אף התגרות מצד הנוער, שביקש להביע את מחאתו על הרצח המתועב באיתמר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו