החתונה עברה מאיתמר לקבר יוסף

(צילום: שמואל אדלמן, באדיבות ועד מתיישבי השומרון)

כניסה מיוחדת התקיימה אמש (ד) לקבר יוסף בשכם, במסגרתה נכנסו מאות מתושבי איתמר לתפילה בקבר יוסף, חמישה ימים לאחר הטבח הנורא בלי שבת, בו נרצחו רותי והרב אודי פוגל ושלושה מילדיהם.

אולם העצב היה מעורב בהרבה שמחה, כשבמהלך הכניסה התקיימה החופה בחתונתם של תושב שכונת הגדעונים שבגבעות איתמר משה אורלינסקי ובת זוגתו נטליה זוכר.

השניים היו אמורים להנשא הערב בישוב איתמר, והעתיקו את טקס החופה לקבר יוסף.

במועצה האזורית שומרון אמרו אמש כי מדובר באירוע היסטורי, וכי זו החתונה הראשונה שהתקיימה במתחם קבר יוסף בשכם.

את החופה ערך רב הישוב איתמר הרב נתן חי, ובברכות הנישואין התכבדו הרב שלום ארוש רשא מוסדות "חוט של חסד",  הרב יעקב יוסף (בנו של הרב עובדיה יוסף), הרב האזורי בשומרון הרב אליקים לבנון, רב הישוב יצהר הרב דוד דודקביץ והמקובל הרב יעקב דויטש. בקריאת הכתובה כובד רב חטיבת שומרון סרן הרב דוד פייג.

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה אמר מתחת לחופה: "החתונה הזו של תושב איתמר כאן בקבר יוסף בשבוע הזה היא ממש כמאמר הנביא 'בדמייך חיי'. בזכות המעמד המרומם הזה נתחזק כולנו, תושבי איתמר, ההתיישבות בשומרון וכל עם ישראל, נאסוף את השברים ונתחזק. מרגישים במעמד המיוחד והמרגש הזה את הכתוב 'התנערי מעפר קומי'. אני מאחל הרבה שמחות, הרבה בניין ארץ ישראל ומתפלל עם כולם לחזרת עם ישראל לקבר יוסף בצורה מלאה.

הרב אליקים לבנון, הרב האזורי בשומרון, הקריא לאחר החופה את הפסוקים מנבואת ירמיהו על בכי רחל, אימו של יוסף הצדיק, בעת יציאת עם ישראל לגלות ואת דברי הנחמה: "כה אמר ה' קול ברמה נשמע נהי בכי תמרורים רחל מבכה על בניה מאנה להנחם על בניה כי איננו: כה אמר ה' מנעי קולך מבכי ועיניך מדמעה... ושבו בנים לגבולם". מח"ט שומרון, אל"מ נמרוד אלוני, איחל לזוג הצעיר בית כשר, נאמן ושמח בישראל.

יו"ר מועצת יש"ע דני דיין אמר לזוג הנישא ולקהל: "החיבור העמוק שלנו לארץ ישראל הוא שנותן לנו את העוצמה גם להתמודד עם הכאב הנורא שידענו בימים האחרונים וגם לשמוח שמחה מלאה כשמקימים בית בישראל. עוד יישמע פעמים רבות קול ששון וקול שמחה, קול חתן וקול כלה בעיר שכם ובחברון ובכל רחבי ארץ ישראל".

עוד ברכו רב הישוב יצהר הרב דוד דודקביץ וקצין ההגמ"ר של חטיבת שומרון רס"ן מקי סיבוני.

על הריקודים ניצח בנגינה הזמר והשחקן גולן אזולאי, שהגיע לשמח את החתן והכלה ואת תושבי איתמר בהתנדבות.

מאות תושבי איתמר, ביניהם בני נוער רבים מהישוב, שהתחילו את הנסיעה בעצב ובכאב, נסחפו בשמחה ורקדו בהתרגשות עם בני המשפחות וחיילי צה"ל.

כזכור, ביקרו בחודש האחרון בקבר יוסף שישה שרים בממשלת ישראל, אשר ברכו על שיפוץ הקבר שחולל בידי הרשות הפלשתינית וקרו לראש הממשלה לאשר את החזרה לקבר יוסף בצורה מלאה.

צילום התמונות: מירי צחי, באדיבות מועצת שומרון