ארז לבנון הי"ד
ארז לבנון הי"ד משפחת לבנון

הרב אריה ליפו, המלמד בתלמוד התורה בו לימד הרב מאיר חי בשבי שומרון, מספר לערוץ 7 כי הוא שמח להיכנס לנעליו של הרב מאיר, "כל מה שקרה עם הרב מאיר, זה ממש סיפור מופלא. 12 שנה לפני שהוא נרצח, הייתה לו תאונת דרכים והוא מת מוות קליני, בבית דין של מעלה הוא ביקש והתחנן שיתנו לו לחיות כדי לגדל את הילד אליסף  שנולד לו ולאשתו אלישבע. הוא ביקש רשות לגדל אותם, ונתנו לו 12 שנה. את הסיפור הזה הוא סיפר לנו ולגננות. הוא ניצל כל רגע כדי לעשות טוב, פשוט מדהים מה שהוא הספיק לעשות כאן בתלמוד תורה. את מעט הכסף שהיה לו, הוא ניצל כדי לקנות מכונת ברד, שיהיה לו לתת פרסים לילדים שלומדים תורה. אחרי שהוא נרצח, הגעתי לכאן כדי להחליף אותו בתלמוד תורה, נדהמתי לראות ילדים בני שלוש וארבע שיודעים את כל המשניות והרמב"ם בעל פה".

הרב ליפו מספר שבדיוק 12 שנה אחרי שהוא מת מוות קליני, נרצח הרב מאיר חי, "ביום ההולדת של אליסף כשהיה בן -12, הרב מאיר נסע לנתניה כדי לקנות לאליסף ממתקים, הוא מילא את הרכב בממתקים ליום הולדת, ובדרך חזרה הוא נרצח. השנה הם עשו לאליסף את הבר מצווה ולמחרת עלו לקבר בהר הזיתים, זה היה בדיוק יום השנה הראשון, מדהים".

הוא מספר בראיון גם על הגילויים החדשים, שקשורים להירצחו לפני חמש שנים, של ארז לבנון הי"ד שנרצח ליד בת עין, בדיוק בז' אדר, "ארז לבנון הי"ד, היה יהודי מאוד מיוחד, חסיד ברסלב אמיתי שנהג להתבודד ולהפיץ את תורתו של רבי נחמן, הוא היה שואב את כוחו משירת העשבים והיה מתבודד באזור בת עין ומשם יורד למקומות הכי נמוכים, להפיץ את התורה בתל אביב. פעם בשנה הוא היה נוסע להודו כדי לחזק שם את האנשים, הרבה אנשים חזרו בתשובה בזכותו".

הרב ליפו מציין שגם הרב לבנון נרצח על ידי בני עוולה, בדיוק בדרך לביצוע משימה קדושה, "באותו יום, ז' אדר הוא עשה התבודדות והתפלל לה', בדרכו לשיעור במרכז שיר חדש בתל אביב, המחבלים הפתיעו אותו ורצחו אותו בדקירות סכין. במשך זמן מה, לא הייתה לנו תשובה איך זה שרצחו אותו דווקא במהלך התבודדות ודווקא בז' באדר. והנה בשבת שאחרי הרצח, אחד החברים שגר בביתר סיפר לנו שהתגלה לו בחלום רבי נחמן, ואמר לו שכדי שהוא יאמין שהחלום הוא אמיתי הוא יעשה לו סימן. רבי נחמן אמר לו שילך למקווה ויפגוש שם בחור בשם אתגר, הוא סיפר לו דברים אישיים שיגיד לאותו בחור ואם הדברים האישיים יהיו מדויקים, הוא ידע שזה חלום אמיתי. ואכן אותו חבר הלך למקווה פגש שם בחור בשם אתגר, הוא העביר לו את הנתונים שהתבררו כמדויקים מאוד. הדבר היחיד שהוא היה מוכן לגלות בשם רבי נחמן, זה שרבי נחמן המריץ אותו ללמוד מהספר של הרב בנזנסון, מסילת הקשרים. אבל מה שחשוב לענייננו, זה שרבי נחמן אמר לו בחלום, שארז לבנון בזכות הפשיטות והתמימות שלו, זכה בשנתיים האחרונות לחייו, שניצוץ מנשמתו של רבי נחמן יתעבר אצלו. רבי נחמן אמר על עצמו תמיד שהוא מאוד פחד מהמוות, ולאחר שהתגבר על זה, התפלל שימות על קידוש ה'. רבי נחמן נפטר משחפת, וארז לבנון הי"ד בא להשלים את התיקון של רבי נחמן ברצח שלו. הוא אמר שארז לא סבל בהירצחו והוא נרצח לאחר שטבל, התפלל מנחה והתבודד, הנשמה שלו הייתה גדולה ולא יכלה עוד להישאר בעולם. היום אחרי שאנחנו שומעים את כל הסיפורים האלה, אנחנו מבינים שהרציחות האלה לא קרו סתם".