המצב בתחנת הכוח בפוקושימה "מדאיג ביותר" – כך נמסר לפנות ערב מיפן.

דובר מטעם החברה המפעילה את האתר אמר שהצוותים במי ים כדי לקרר את הכורים הקורסים, אך המצב "חמור".

במשך היום חזרו לשמי פוקושימה מסוקים המנחיתים מים מהאוויר על הכורים במטרה לקררם ולמנוע התכה מלאה של מוטות הדלק הגרעיניים ודליפת חומרים רדיואקטיביים.

 כבאיות של צבא יפן הגיעו גם הן למקום יחד עם תותחי מים והמאמץ התמקד בכור מספר 3, שם עלו הטמפרטורות כמו גם בכור מספר 4. בינתיים דווח על עשן לבן שהיתמר מעל כור מספר 2.

 בשלב זה לא ברור אם המים מן הכבאיות הגיעו לבריכת הדלק המשומש, והצליחו לצנן את מוטות הדלק. צוותי החירום מתכוונים לחזור שוב על הפעולה מחר.

רמות קרינה גבוהות מהרגיל נמדדו גם במרחק של 30 ק"מ מתחנת הכוח בפוקושימה. בתגובה לאסון הגרעיני, מדווחות הרשויות בטיוואן ובקוריאה הדרומית שהתגלו רמות קרינה מעט גבוהות מהרגיל אצל כמה מאזרחיהן, שחזרו מיפן.

בטוקיו, חל מאתמול גידול של 150% במספר האזרחים המבקשים להוציא דרכונים, כאשר יותר ויותר מדינות מפרסמות אזהרות מסע וקוראות לאזרחיהן לצאת בהקדם משטח יפן. החברות בטוקיו אפשרו לעובדיהן להישאר בבתים בעקבות החשש מהתפשטות הקרינה.

בינתיים, בירושלים, עודכנה אזהרת המסע לישראלים: במשרד החוץ קוראים לדחות כל נסיעה למוקד האסון ביפן, עד שהמצב יתבהר. ישראלים השוהים באזור טוקיו מתבקשים לנוע דרומה, או לעזוב את האזור. שגרירות ישראל בבירה היפנית פועלת כסדרה - ומסייעת לפונים.

 יצויין כי אתר ההדלפות ויקיליקס חושף היום כי ארצות-הברית הביעה חשש בנוגע לבטיחות הכורים הגרעיניים ביפן כבר לפני שנה וחצי. במברק שנשלח לוושינגטון מווינה, התלוננו דיפלומטים אמריקניים כי ראש המחלקה לבטיחות-גרעין בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, יפני במוצאו, התקשה לגלות תקיפות מול האישים האחראים לבטיחות הכורים ביפן.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בראיון לשישודר הלילה לרשת סי-אן-אן כי ישראל תשקול מחדש את התוכנית להקים תחנת כוח גרעינית בדרום, וזאת לאור משבר הגרעין ביפאן.התוכנית להקים תחנת כוח גרעינית הוצעה לפני כמה שנים, אולם טרם הגיעה לשלבי תכנון ממשיים. לתחנת הכוח מיועד שטח באזור שבטה בנגב, ובעבר נשקלו אתרים נוספים ובהם ניצנים, חלוצה ופלמחים. בישראל יש היום שני כורים גרעיניים, באזור שורק ובדימונה, ושניהם פועלים בהספק הרבה יותר נמוך מתחנות לייצור חשמל.