שישה רמטכ"לים יחד
שישה רמטכ"לים יחדידידי צה"ל

אמש (שלישי) התקיים במלון וולדורף אסטוריה בניו יורק ערב ההצדעה השנתי לחיילי צה"ל של ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית (FIDF).

באירוע השתתפו למעלה מ 1,400 אורחים מרחבי ארצות הברית וישראל, בינהם אנשי עסקים, מובילים חברתיים ואנשי צבא. הערב כולו נערך בסימן 30 שנות פעילות לארגון ידידי צה"ל בארה"ב. כאות הוקרה והערכה על התרומה ארוכת השנים של הארגון, והשינוי המשמעותי שהארגון מאפשר בחייהם של עשרות אלפי חיילי צה"ל ובני משפחותיהם, הגיעו להצדיע ולכבד את התורמים, שישה רמטכ"לים לשעבר: גבי אשכנזי, דן חלוץ, ח"כ משה (בוגי) יעלון, ח"כ שאול מופז, אמנון ליפקין שחק, ושר הביטחון, אהוד ברק.

כמו כן, נכחו באירוע נספח צה"ל בוושינגטון, האלוף גדי שמני, ראש אכ"א, האלוף אבי זמיר, דובר צה"ל, תת-אלוף אבי בניהו, יו"ר ארגון ידידי צה"ל בארה"ב, ארתור סטארק, נשיאת הארגון, נילי פאליק, מנכ"ל הארגון, האלוף במיל' יצחק (ג'רי) גרשון, ונשיא ומייסד הקרן לידידות, והרב יחיאל אקשטיין.

אורח הכבוד והדובר המרכזי של הערב היה שר הביטחון, אהוד ברק, שברך את התורמים והודה להם בשמם של חיילי צה"ל ומפקדיו על תרומתם ארוכת השנים לצה"ל ולחברה הישראלית. כמו כן, התייחס שר הביטחון למצב הביטחוני בדרום (נאום שר הביטחון הופץ ע"י תקשורת שר הביטחון).

כחלק מתוכנית הערב, התקיים ראיון מוקלט עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, שוחח בשידור לוויני חי באמצעות ניידת של JCS עם האולם המלא מבסיס חיל האוויר בפלמחים והודה לתורמים.

את הערב חתם נאומה המרגש של מרים פרץ אשר שכלה את שני בניה אוריאל ואלירז במהלך שירותם הצבאי.

ערב ההצדעה השנתי בניו יורק הוא אירוע גיוס התרומות המרכזי והגדול ביותר של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב. השנה, נתרמו 23.1 מיליון דולר במהלך האירוע, מתוכם תרומת שיא של הקרן לידידות, בראשות נשיא ומייסד הקרן, הרב יחיאל אקשטיין, בסכום של 8.5 מיליון דולר.

יו"ר ערב ההתרמה, בני שבתאי, אשר עומד בראש הערב מזה 15 שנים, הודה לאורחים ואמר " לא היינו יכולים להבטיח את רווחתם של חיילי צה"ל ומשפחותיהם במשך שלושים השנים האחרונות ללא ברכתם ותמיכתם של הרמטכ"לים. הערב, יש לנו הכבוד לארח את ששת הרמטכ"לים האחרונים של צה"ל לערב חגיגי זה".

מנכ"ל הארגון, יצחק (ג'רי) גרשון, אמר במהלך האירוע: "רק עם שיודע להעריך את אלו שהגנו ומגינים עליו ישרוד לנצח".